ЗСУ не зменшать темп наступу — військово-політичний оглядач розповів, що може прискорити звільнення територій України

Збройні сили України не зменшать темпу наступу, а постачання озброєння від міжнародних партнерів можуть його прискорити.

Таку думку сьогодні, 14 листопада, в ефірі телемарафону висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Наразі триває дискусія про те, що якщо Україна отримає далекобійні ракети для HIMARS, то під вогневим контролем можуть опинитися окупаційні військові об’єкти в Криму.

“Безумовно, хотілося б, щоб даного типу оперативно-тактичного рівня ракети були представлені в Україні, зокрема, ті ж самі ATACMS, про які вже майже з середини літа точаться дискусії. Але ми бачимо, що навіть без них контрнаступ можна здійснювати. Тому рішення, яке буде прийняте в Білому домі про їхнє постачання або не постачання — виключно на відповідальності самого господаря Білого дому. І будуть ці поставки, не будуть ці поставки, але Збройні сили України не зменшать темп звільнення території. З іншого боку, якщо нам будуть надані ATACMS, ми це тільки збільшимо. Чому? Тому що тоді буде безпосередньо вогневий тиск на позиції в глибокому тилу. Це дуже важливо”, — сказав Коваленко.

Він зазначив, що зараз тимчасово окупований острів Крим можна розцінювати як глибокий тил. Це транзитний вузол, де відбувається накопичення техніки, засобів сил матеріально-технічного забезпечення для подальшого перерозподілу південним плацдармом, у тому числі на лівобережну частину Херсонської області.

“І скупчення техніки справді досить серйозне. Наприклад, тільки в районі Армянська і загалом у північних локаціях сконцентровано близько 1 000 одиниць різнотипної номенклатури техніки. Це досить серйозний потенціал, який слід знищувати ще до того, як він потрапляє на тимчасово окуповану материкову частину України. І саме ATACMS би в цьому нам допоміг. І будь-які зволікання, звичайно ж, лише затримують звільнення наших територій, але вони все одно будуть звільнені”, — переконаний експерт.

Він також прокоментував прогноз колишнього командувача сухопутних сил США в Європі генерал-лейтенанта Бена Ходжеса щодо того, що ЗСУ звільнять Маріуполь та Мелітополь до січня.

“Дивлячись на ситуацію, яка складається в зоні бойових дій, я ставлюся до цього прогнозу виключно як надмірно оптимістичного”, — сказав Коваленко.

Він пояснив, що поки що недостатньо сформовані умови для відповідного контрнаступу Збройних сил України.

“Звільнення Мелітополя та Маріуполя, хоч би як цього хотілося, навряд чи відбудеться до кінця цього року. До того ж Мелітополь та Маріуполь — це дві абсолютно протилежні сторони. Тобто це клини, які можуть бути перерізані, що з Донецької області, що з Запорізької та Херсонської. Тобто треба говорити не про Мелітополь і Маріуполь, але ще й про Бердянськ. Щоб звільнення йшло широким фронтом і не було можливості обрізати нашим підрозділам шляхи і, відповідно, взяти їх в оточення”, — прогнозує експерт.

У свою чергу Арестович розповів, де може бути наступний контрнаступ ЗСУ

Арестович висловив дещо іншу думку з цього приводу, він зазначив, що звільнення Мелітопольщини може бути стрімким, оскільки там широкий степ, і наступати там можна ще швидше, ніж на Харківщині.

У Мелітопольському районі Запорізької області можливий дуже швидкий контрнаступ ЗСУ, оскільки там широкий степ. Про це у суботу, 12 листопада, розповів радник ОП Олексій Арестович в ефірі Фейгін Live.

За його словами, цей район дуже сильно відрізняється від Херсонської області, і воювати в Мелітопольському районі “одне задоволення”.

“Мелітопольщина, Запорізька область дуже сильно відрізняється від Херсонської… – там набагато менше іригаційних споруд, які є перешкодою, і такий широкий вільний степ, яким навіть поза дорогами можна дуже спритно просуватися і наступати дуже швидко. Швидше, ніж по Харківській області”, – сказав Арестович.