Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський разом з міністром оборони Рустемом Умєровим відвідали передові командні пункти військових частин, що розташовані у зоні активних бойових дій.

Про це Сирський повідомив у Фейсбуці.

«Разом із міністром оборони України Рустемом Умєровим відвідали передові командні пункти військових частин і підрозділів у районі ведення бойових дій. Заслухали командувачів угруповань військ щодо ситуації на ділянках відповідальності. Обстановка складна на багатьох напрямках, потребує постійного контролю. Ворог здійснює регулярні штурми позицій наших військ», — зазначив Сирський.

Під час візиту ретельно проаналізували ситуацію на місцях та обговорили стратегічні кроки на майбутнє. Зокрема, було обговорено можливості у плані маневреної та позиційної оборони, а також переглянуто плани щодо підсилення окремих ділянок.

«Наголосив на важливості координації і належної оперативної взаємодії всіх Сил оборони, збереженні життя наших військовослужбовців та військовослужбовиць», — підкреслив Сирський.

Головнокомандувач і міністр поспілкувались з командирами бригад та окремих батальйонів щодо стану справ на місцях. Проаналізували проблеми, які не мають системного характеру.

«Невідкладно ухвалив рішення задля покращення боєздатності, стійкості та управління. Попри складну ситуацію, наші воїни мужньо утримують рубежі й позиції. Ворог несе непоправні втрати. Окремо подякував командирам бригад і підрозділів за рішучі дії та ініціативу», — наголосив Сирський.

Нагадаємо, Інститут дослідження війни прокоментував слова президента України Володимира Зеленського про планування контрнаступальних операцій. Як йдеться в останньому звіті, брак західної безпекової допомоги «може створити невпевненість та обмеження для таких операцій».

ISW посилається на публікацію ABC News. Установа наводить оцінки американських посадовців, за якими Збройні сили України почнуть відчувати «критичну нестачу» боєприпасів і ракет протиповітряної оборони наприкінці березня 2024 року, а протягом весни та літа дефіцит ставтиме все більш відчутним.

«Нестача матеріальних засобів, ймовірно, змушує українські сили ощадливо використовувати матеріальні засоби, а затримки західної допомоги з безпеки, ймовірно, продовжуватимуть створювати невизначеність в українських оперативних планах і обмежувати підготовку до майбутніх контрнаступальних операцій», – вважають аналітики.

Водночас ISW продовжує триматися позиції, що для України було б «проблематично» поступитися Росії ініціативою на театрі воєнних дій на довший термін, ніж це необхідно, оскільки тоді Україна ризикує витратити на зупинку російських атак ресурси, які вона сподівалася зберегти для контрнаступальних операцій.

«Проте тривалі затримки з наданням допомоги у сфері безпеки та постійна нестача матеріальних засобів можуть змусити українські збройні сили ухвалити складні рішення щодо того, як розподілити ресурси між потенційно значущими з оперативної точки зору контрнаступальними операціями та поточними зусиллями для утримання позицій», – йдеться в тексті.

Напередодні президент США Джо Байден вказав на те, що українській армії потрібні боєприпаси, і закликав Палату представників ухвалити двопартійний додатковий законопроєкт про національну безпеку, «поки не пізно».

За його словами, американський народ та світова спільнота «розуміють, що ставки поширюються за межі України» і, якщо президент РФ Володимир Путін не змушений буде заплатити ціну за цю агресію, він «буде продовжувати».

«І ціна для Сполучених Штатів, спільно з нашими союзниками по НАТО та партнерами в Європі й по всьому світу, буде рости. Сьогодні я оголошую понад 500 нових санкцій проти Росії через її загарбницьку війну проти України, що триває, та через смерть Олексія Навального, який був сміливим антикорупційним активістом і найбільш запеклим лідером опозиції проти Путіна», – йдеться в заяві Байдена, оприлюдненій Білим домом.