У США розкрили подробиці телефонних переговорів президента Росії Володимира Путіна і американського лідера Дональда Трампа . Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на прес-секретаря Білого дому Хогана Гідлі.

Крім лісових пожеж в Сибіру глави держав обговорили питання двосторонньої торгівлі. Також президенти домовилися про продовження контактів як по телефону, так і при особистих зустрічах.

Варто зазначити, що суть розмови полягала в тому, що президент США ненав’язливо цікавився в російського колеги, чому той не може впоратись із колосальними лісовими пожежами на своїй території — і чи не міг би великий американський народ йому в цьому допомогти, пише журналіст Тарас Паньо, у свої статті на сайті Depo.ua.

Зважаючи на ситуацію, Путіну не залишилось нічого іншого, окрім як висловити американському колезі “щиру подяку за пропозицію про допомогу і підтримку”. Путін поінформував Трампа, що в Сибіру “вже створене потужне авіаугруповання для боротьби з пожежами”.

Причини ініціативи Трампа можна зрозуміти. Дим від російських пожеж позавчора досяг Аляски, і продовжує прибувати. Якщо зважити на той факт, що в Арктиці, через екстремально сухе літо, і своїх пожеж вистачає — хоча їх, на відміну від Росії, все-таки гасять — ситуація складається не дуже приємна. Навіть для Трампа, який “не вірить в глобальне потепління”, стає зрозумілим, що слід щось робити. Не кажучи вже про європейців — перші шпальти багатьох газет називать ситуацію в Сибіру “катастрофою”.

Чому в Росії цього року так погано із пожежами? – ставить риторичне запитання журналіст. Причин, насправді, дві. Перша є загальносвітовою — літо у високих широтах дійсно безпрецедентно гаряче й сухе, і пожежі виникають скрізь — у Канаді, в Скандинавії, в тій самій Алясці.

Як зазначає журналіст, на відміну від Росії їх гасять. Оперативно, і з використання всіх наявних ресурсів. Натомість в Росії, як вже писало Depo.ua, вирішили створити так звані “зони контролю”: визначені місцевою владою російських регіонів ділянки, де “витрати на гасіння перевищують можливий прогнозований збиток, а полум’я не загрожує населеним пунктам і об’єктам економіки”. При тому в поняття “збиток” включається тільки вартість техніки чи економічних об’єктів, які згорять разом із лісом, а не вартість деревини, екологічні збитки і негативний вплив на людське здоров’я. Набравши силу у “зонах контролю”, пожежі перетворюють на пустелю і “цінні об’єкти”, і спинити їх вже неможливо.

Щодо “потужного сибірського авіаугрупування Путіна”, то це абсолютна фікція. Оскільки десяток стареньких “Іл-76” та ще десяток гелікоптерів, які Москва відправила до Сибіру з сил Міноборони, на такій площі пожеж є цілком безпомічними. Навіть якби це були спеціальні пожежні літаки — їх шанси щось зробити на пожарищі площею в 3.3 мільйони гектарів були б нульові. Але йдеться про військово-транспортну авіацію, до якої тепер спішним порядком будуть ліпити якісь баки. А от президента Росії на його спеціальному пожежному Бе-200, на якому Путін так любив політати 10 років тому, над Сибіром чомусь не видно.

Тому, здається, Трампу і європейським лідерам доведеться іще не раз питати Путіна, що він збирається робити далі із російською землею, де цього року зуміли зекономити кілька мільйонів рублів на гасінні “нецікавих” пожеж. – саркастично підсумував журналіст.