Після великої кількості неприємних інцидентів з російською компанією “Газпром”, яка не виконує свої зобов’язання, з нею необхідно судитися.

На одному із телеканалів голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко сказав, що Україні потрібна надійна гарантія.

На його думку, реальними гарантіями є тільки бронь європейських компаній транзиту через нашу державу на тривалий термін.

Навіть продовження контракту з “Газпромом” – це ненадійна гарантія,– наголосив Вітренко.

Він пояснив, що гарантія отримання грошей буде тільки тоді, коли Україна матиме 5, 6, 10 європейських компаній, які забронювали б великі потужності для транзиту на 10 – 15 років.

Голова “Нафтогазу” відзначив, що наша держава може доводити в судах, що договір із “Газпромом” укладений на дуже невигідних умовах для одного з учасників.

Якщо транзит продовжать – в арбітражі буде дуже складно виграти. Після 2024 року Росія матиме аргумент, нібито їх змушують платити за те, що їм не треба.

Раніше Вітренко заявив, що після запуску російського газопроводу “Північний потік-2”, держава-агресор може припинити транзит газу через Україну.

“На проміжок часу до 2024 року це не кабальний договір. Контракт “качай або плати” ми отримали в обмін на відмову від вимог у новому арбітражі на 20 мільярдів доларів”, – зауважив Вітренко.

Також очільник “Нафтогазу” прокоментував заяву кандидата у канцлери Німеччини Арміна Лашета. У ній мовилось, що якщо “Газпром” не виконуватиме зобов’язання, то газопровід закриють.

Найімовірніше, я б це відніс до передвиборчої риторики й не сильно б на це сподівався,– сказав Вітренко.