В України є можливість та настрій для повернення окупованого Криму. Бійці ЗСУ, які воюють на фронті, не збираються зупинятися. Вони мають намір повернути захоплений півострів без будь-яких перемовин. Другі ешелони російської армії не є серйозною силою. У разі прориву оборони вони розбіжаться, після чого українські війська опиняться на Кримському півострові. Про це заявив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

У інтерв’ю Главреду він розповів про те, що військові сил оборони України, які протистоять військам РФ на полі бою, налаштовані відвоювати захоплений Крим.

“Можливість є, такі настрої присутні. Це не мій особистий настрій – так кажуть хлопці, які на фронті. Вони не збираються зупинятися, а збираються насправді, без зайвих перемовин, відвоювати Крим”, – зазначив експерт.

За його словами, якщо ЗСУ вдасться прорвати лінію оборони, то далі підуть другі ешелони російської армії, які не зможуть стримати натиск та бігтимуть. Тоді в українських військ з’явиться можливості зайти до Криму.

“Повторю фразу, яку сказав десь в середині нашої розмови: другі ешелони російської армії – це не військовослужбовці, а Росгвардія і весь той набрід силових органів, який вони назбирали, щоб утримати території. Якщо буде прорив лінії оборони, весь цей набрід покотиться, просто почне бігти. У мене немає в цьому жодних сумнівів. А це полегшить нам дії в тилу і збільшить глибину проникнення наших військ. І ось в цьому випадку на плечах противника ми можемо прорватися до Криму”, – підкреслив Микола Сунгуровський.

Зауважимо, Україна проведе черговий саміт «Кримської платформи» наприкінці серпня, повідомила Крим.Реалії перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

«Президент України поставив чітке завдання перед Міністерством закордонних справ України організувати саміт. Ми його готуємо. Саміт буде проведено онлайн», – зазначила Еміне Джеппар.

Президент України Володимир Зеленський у понеділок заявив, що цьогорічний саміт Кримської платформи відбудеться 23 серпня у режимі онлайн.

“Я запросив (президента Гватемали) Алехандро Джамматтеі взяти участь у саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня в режимі онлайн. Проговорив консолідацію інших країн регіону для участі в цьому саміті”, – сказав Зеленський на пресконференції.

Докладнішу інформацію про саміт та інші заходи в рамках «Кримської платформи» міністерство озвучить пізніше. Міжнародний майданчик з деокупації Криму («Кримська платформа») – ініціатива української влади щодо створення переговорної платформи для координації дій України і міжнародних партнерів із захисту прав кримчан та деокупації окупованого Росією півострова.

Інавгураційний саміт «Кримської платформи» відбувся у Києві 23 серпня 2021 року – до 30-ої річниці Незалежності України. Він був покликаний офіційно запустити міжнародний формат щодо деокупації Криму. 43 країни – учасниці першого саміту «Кримської платформи» підписали спільну Декларацію із закликом відновити територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах і заявили, що «Росії не вдасться легітимізувати тимчасову окупацію Криму та Севастополя».

Росія висловлювала протест проти проведення саміту. У Москві захід називали «шабашем», «недружнім стосовно Росії» заходом і погрожували його учасникам наслідками. 24 серпня в МЗС Росії заявили, що участь країн і міжнародних організацій в «Кримській платформі» є «посяганням на територіальну цілісність Росії».