Командування армії РФ після ганебної втечі зробило висновки.

Російські окупанти після поразки в Харківській області усвідомили свої помилки і почали будувати ешелоновану оборону, щоб завадити подальшому просуванню ЗСУ.

“Спілкуючись з друзями, які зараз знаходяться на передових позиціях на Харківщині, ми спостерігаємо ситуацію, коли противник нарешті з військової точки зору отямився, зрозумів, що сталося. І зараз вони переходять до створення ешелонованої оборони”, – розповів військовий експерт Сергій Грабський для ТСН.

Як пояснив експерт, “є ознаки створення позицій другого ешелону, є ознаки мінування на підході до позицій першого ешелону”.

Противник усвідомив, що сталося. Він розуміє, що на сьогоднішній день він не має сил та засобів для ведення будь-яких наступальних дій на тому напрямку, і він переходить до так званої стратегічної оборони.

Українська армія оволоділа стратегічною ініціативою. Це означає, що російське командування тепер не знає, де наші війська завдадуть наступного удару. Тому вони зараз змушені думати не про наступ, а про оборону.

Тим не менш, ворог продовжує обстрілювати будинки мирних жителів та об’єкти цивільної інфраструктури, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни.

Тому важливість завдання ударів ЗСУ по військових об’єктах на території РФ у тому, що це може зупинити обстріл української території окупантами.

Україна має право завдавати точкові удари по позиціях російських військ, із яких ведеться обстріл української території, на території РФ.

Відкидання окупантів за межі українсько-російського кордону не призведе до того, що росіяни перестануть обстрілювати зі своєї території міста України.

“Ми повинні розуміти, що завдавання ударів по військовій інфраструктурі, яка не розташовується на території України, саме для захисту нашого цивільного населення, є абсолютно законними діями, не є порушенням міжнародного військового права. Противник має розуміти, що кордон – це умовна лінія на землі, а об’єкти, знищення яких здатне ліквідувати загрозу життю і здоров’я наших громадян, є абсолютно законними цілями”, – сказав Грабський в ефірі телеканалу Freedom.

А як ви вважаєте? Чи правильно буде завдавати удари у відповідь по території РФ? Чи таким чином ми лише підіграємо у їх провокації? Пишіть свої думки з цього приводу у коментарях. А ви продовжуємо

За словами Грабського, мова йде про точкові удари по базах і позиціях російських військ, із яких ведеться обстріл української території, не тільки в Бєлгороді, але й у інших місцях, де вони будуть виявлені.

Наші союзники про це говорять відкрито.

Підтвердженням моїх цьому є передача артилерійських боєприпасів Excalibur калібром 155 мм, які можуть завдавати ударів на відстані до 60 км, і які призначені для високоточного знищення окремих об’єктів, тих же систем C-300, і для нас не важливо, де вони знаходяться.

Україна вже завдавала ударів по окупованому Криму, який Кремль вважає своєю територією.

“Ми вже наносили удари по Криму. І що? І нічого, противник це проковтнув. І така ж ситуація спостерігатиметься на інших напрямках. Одна справа – погрожувати, а інша – щось робити. Вони із завзятістю маніяка продовжать стверджувати, що проводять “спецоперацію” і боряться не з Україною, а з НАТО і колективним Заходом”, – додав Грабський.

Україна, маючи достатньо засобів, може забезпечити буферну зону на відстані 300 км від свого кордону. Однак у найближчій перспективі засобів ураження об’єктів у районі Каспійського моря, звідки наносяться ракетні удари з авіації, в України не буде.

“Що стосується Каспію, ми туди не можемо дотягнутися, але ефективність використання цих об’єктів досить обмежена. Пуск такої ракети засікається, наші системи ППО навчилися більш менш ефективно з цим працювати. І рівень ефективності нашої ППО виріс в рази”, – сказав експерт.