У Харкові правоохоронці затримали жінку, яка вчиняла корегування ворожих обстрілів у житлових районах міста. Крім цього, вона збирала розвіддані про маршрути переміщення підрозділів ЗСУ та української техніки у місті.

Про це повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури у середу, 21 лютого, через канал Telegram.

Слідство встановило, що на початку січня 2024 року безробітна жителька Харкова встановила зв’язок у Telegram з представником російської спецслужби. Від нього вона отримувала завдання, включаючи збір розвідувальних даних про місця та наслідки обстрілів, здійснених окупаційними військами у обласному центрі. За виконану «роботу» на користь ворога, вона одразу отримувала «аванс».

«Весь січень зрадниця приховано «документувала» наслідки повітряних атак РФ по житлових масивах Харкова. Жінка фотографувала та знімала відео, які надалі надсилала співробітнику російської спецслужби. Також вона збирала розвіддані про маршрути переміщення підрозділів ЗСУ та української техніки по місту», — розповідають правоохоронці. 

Також відомо, що 24 січня коригувальниця, під виглядом «небайдужої харківʼянки», вирушила фіксувати для ворога наслідки ракетних атак російських військ по Київському та Холодногірському районах міста.

Увечері 23 січня окупанти здійснили ракетну атаку на місто, що призвело до пошкодження наукової установи, житлових будинків, магазинів, кафе, аптек, поштової установи та численних інших об’єктів цивільної інфраструктури. У результаті цього постраждали дев’ять мирних жителів, серед яких була і чотирирічна дівчинка.

У Харкові правоохоронці затримали жінку, вона наразі перебуває під вартою. Їй оголосили підозру у державній зраді.