Українські сили можуть вдарити по окупантах у досить несподіваному місці – у Бахмуті. Це справить величезний ефект на Росію. Такий сценарій не можна виключати з огляду на рішення українського командування продовжувати оборону міста.

Як повідомив пояснив політолог і публіцист Андрій Піонтковський в ефірі каналу FreeДОМ, поки всі чекають контрнаступу на Запоріжжі та деокупації Криму, українські сили можуть вдарити у найбільш гарячій точці фронту – у Бахмуті.

    “Мені здається, ймовірний удар в Бахмуті, в районі Бахмута. Зверніть увагу на те, що зараз Пригожин повторяє кожен день. Він повторює кожен день: “Мені не дають боєприпаси, мені не дають людей. Я можу потерпіти поразку, тоді російська армія відкотиться до державних кордонів Росії і України 1991 року. І в цьому винні зрадники Генштабу”. В мене складається враження, що він зацікавлений у цьому сценарії поразки, тоді він викриє зрадників у Генштабі”, – сказав Піонтковський.

За його словами, Пригожина підтримають деякі російські воєнкори. На його переконання, саме з цим пов’язане рішення українського військового керівництва тримати оборону Бахмута.

“Пам’ятаєте, ще днів 10 тому загальною позицією було: Ми (українські сили – УНІАН) виходимо з Бахмута на інші оборонні позиції. Ми свої функції виконали у переламуванні росіян”. А зараз: “Ні, ми будемо боротися за Бахмут”, – зауважив політолог.

На його переконання, рішення українського командування продовжувати оборону Бахмута пов’язане з тим, що у Сил оборони з’явилася можливість завдати окупантам серйозної поразки. Піонтковський впевнений, що політичний ефект поразки під Бахмутом для Росії буде настільки величезним, що оголить конфлікт між Пригожиним та Генштабом.

Також, Відомо, що Україна готується до контрнаступу, отримує західне озброєння та техніку. Натомість теперішнє завдання ЗСУ – максимально знесилити ворога і перевести в оборону.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь. Він зауважив, що напрямки основних та додаткових контрнаступальних дій визначатиме безпосередньо військове командування України.

Росіяни уже давно втратили можливості для проведення наступальних операцій, підкреслив Самусь. Останніми місяцями вони займалися тактичними діями на різних напрямках, в Бахмуті, Вугледарі, Авдіївці, Кремінній. А потім, певно, планували перейти до оперативних дій.

Однак навіть на тактичному рівні ворог уже не може просуватися вперед, зауважив мовець.

Україна планує контрнаступ, однак це не означає, що він першочергово відбуватиметься саме на Бахмутському напрямку чи в районі Вугледара. Це невеликі ділянки фронту, на яких росіяни сконцентрувалися, намагаючись виконати свої тактичні завдання. В України завдання свої,
– наголосив Самусь.

Готуються операції на масштабному рівні
В рамках спецоперації з деокупації української території головні та додаткові напрямки контрнаступу будуть визначатися українським командуванням.

Експерт наголосив, що важливо те, що зараз українська оборона зупинила противника, і тепер той переходитиме до оборони. Тобто українська армія може проводити тактичні дії на Донбасі, і разом з тим готувати операції на масштабнішому рівні, на більшій частині фронту, на зовсім інших напрямках

На Донбасі зараз українська армія виконує дуже важливе завдання – переводить противника в оборону і, можливо, на деяких напрямках буде його відкидати. Там де є можливість його знищити, ослабити, відкинути на менш вигідні рубежі, це буде робитись,
– резюмував Самусь.