Третій експрезидент Віктор Ющенко в інтервʼю одному з українських медіа розкритикував чиновників та депутатів за нераціональне використання коштів під час війни.

Він зазначив, що під час війни максимальна кількість грошей з бюджету має йти на забезпечення армії. Звісно, окрім цього треба забезпечувати критичні потреби країни: до прикладу, забезпечувати лікарні необхідним обладнанням, щоб рятувати життя постраждалим на фронті захисникам й інші життєво необхідні потреби.

Бруківка, стадіони, розв’язки, герб на Батьківщині-матері – зараз недоречні. Наше майбутнє повністю зараз залежить від наших воїнів, тому всі кошти мають спрямовуватися на них, на їхні потреби.Варто запускати вітчизняний ВПК всією країною. Робити все, аби кошти на ЗСУ надходили і з центрального та місцевих бюджетів.

Як наголошує Віктор Ющенко, оборона — пріоритет для держави зараз, але наші чиновники роблять все навпаки, для них ремонт парків чи реконструкція різних споруд зараз дуже важливі.

Насправді, грошей на щось, окрім виборювання Перемоги, у нас обмаль. Тому дуже важливо витрачати їх ефективно і без порушень.

Особливо актуальна його заява на фоні того, що зараз соціальні мережі рясніють повідомленнями про різноманітні сумнівні та скандальні тендери, які проводять у різних містах України. Якщо погортати сайт електронних закупок Prozorro, то здається, що ми живемо у мирній країні, де півтора року немає жодної війни. Люди дивуються: десятки мільйонів гривень чиновники різних рівнів спрямовують суто на потреби мирного життя. Чого лише вартий Кличко, який до останнього не хотів ухвалювати рішення про спрямування коштів на потреби ЗСУ чи ті ж нардепи, які вибивали тисячні бюджети на власне утримання, замість допомоги армії. В той же час волонтери вже другий рік відчайдушно збирають копійка до копійки кошти на автомобілі, дрони, бронежилети, медичні аптечки для наших воїнів, аби вони не лише стримували ворога, а й мали змогу звільняти наші території.