Народні депутати від президентської фракції “Слуга народу” пропонують ввести кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років за приховування українцями громадянства (підданства) держави-агресора.

Відповідний законопроект № 4641 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за неповідомлення громадянином України про наявність громадянства (підданства) держави-агресора” зареєстрований у Верховній Раді.

Ініціаторами законопроекту стали “слуги народу” Олег Дунда, Олександр Аліксійчук і Дмитро Мікіша.

“Зазначений законопроект розроблений для приведення інституту громадянства у відповідність з новими, більш жорсткими геополітичними реаліями. Зокрема, з урахуванням того факту, що Україна вже сьомий рік відображає збройну і інформаційну агресію з боку Росії”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Також до парламенту внесли законопроект № 4642 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення адміністративної відповідальності за порушення строків подання декларації про отримання (наявності), припинення іноземного громадянства (підданства) або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації”, згідно з яким передбачається адміністративна відповідальність за невірні відомості або порушення термінів декларації. Санкції цієї статті пропонують передбачити у вигляді від 340 тис. грн до 510 тис. грн штрафу.

“Громадянин України, який виявив бажання мати іноземне громадянство (підданство) для держави залишається в першу чергу громадянином України. Його обов’язком є ​​повідомити державі про зміни в своєму правовому статусі”, – зазначено в пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, в Раді зареєстрували проект закону про подвійне громадянство, згідно з яким власників паспорта РФ можуть позбавити права голосувати.