Святослав Вакарчук під час передвиборчого туру в Харкові обмовився і назвав Крим російським. Відео інциденту потрапило в Мережу в понеділок, 1 липня.

Інцидент стався 30 червня. Святослав Вакарчук в рамках свого передвиборчого "Туру Змін" вийшов на сцену і виголосив емоційну промову, під час якої обмовився і назвав Крим російським.

"Після страшних подій на Майдані Незалежності, після Революції гідності, коли почалася війна на сході, коли Росія вже захопила і анексувала російський Крим, ми знову чекали змін", – сказав зі сцени Вакарчук.

Однак лідер "Голосу" пояснив, що його партія підтримує цілісність країни і не торгує територіями.

"Крим – український. Росія – агресор і загарбник. Територіальна цілісність і державність України – це абсолютна цінність, якою ми не торгуємо і не розмінюємося ні за яких обставин. Ось непорушна позиція як моя особиста, так і всіх без винятку членів партії "Голос". Наші люди в Криму і на окупованій частині Донбасу – це наші люди, і ми їх обов'язково повернемо разом з нашими землями. Ми повернемо їм безпеку, захист їх прав, повагу від держави і людську гідність", – повідомив політик.

Вакарчук зазначив, що його обмовку намагалися використовувати в політичних махінаціях.

"А ті, хто зараз під мікроскопом розглядають наші заяви, використовуючи кожну обмовку, це ті особи, для яких війна і страждання наших громадян – лише ресурс, який вони використовують у своїх політичних цілях. Я впевнений, що люди розуміють, хто щиро за них вболіває, а хто ними маніпулює, ховаючись за чорним піаром і армією блогерів. Ми свого виборця поважаємо, і ніколи не опустимося до таких маніпуляцій", – додав він.