Перший заступник голови МВС Сергій Єнін в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” продемонстрував кадри з місця, з якого зловмисник міг стріляти в авто Сергія Шефіра. Окрім того, він також продемонстрував світлини автомобіля після замаху.

За словами Сергія Єніна в автомобіль першого помічника президента Сергія Шефіра випустили 20 куль, з яких 15 влучили.

Заступник голови МВС повідомив, що автомобіль Шефіра намагалися зупинити. Однак для того, щоб це зробити потрібно було вбити водія. Кулі, які поранили його пройшли через обшивку дверей наскрізь.

Також Єнін продемонстрував кадри місця засади, звідки кілер стріляв.

Правоохоронці також чітко розуміють, яким типом зброї обстрілювали авто першого помічника президента Сергія Шефіра. Мовиться про досить рідкісні набої. Крім того, кілери могли використати глушник.

За словами заступника міністра внутрішніх справ, останнє підтверджують їхні експерти. Також вони розуміють і тип набою.

Якою зброєю обстріляли автомобіль Шефіра

Єнін розповів, що це досить рідкісні набої, виготовлені в Угорщині в 1989 році. Їх створили на базі радянського набою калібру 7,62. І ця куля має м’який сердечник.

Наразі ми досить чітко розуміємо тип зброї, який застосовували. Ми розуміємо, і наші експерти підтверджують, застосування глушника. Ми так само розуміємо тип набою,– зауважив він.

Єнін додав, що правоохоронці вживають всіх можливих заходів, аби з’ясувати, як ці набої потрапили на територію України.

“Ми запитали митницю, ми детально вивчаємо можливе потрапляння таких набоїв до тих чи інших магазинів, які використання їх під час інших правопорушень”, – зазначив заступник очільника МВС.

Злочинець був не один.

Перший заступник міністра внутрішніх справ розповів, що вони “дослідили декілька тисяч телефонних дзвінків, з’єднань, всіх тих трубок, які в момент вчинення злочину або безпосередньо перед цим за декілька днів” були у відповідних зонах.

Ми чітко розуміємо, що злочинець був не один. Ми маємо уявний портрет – зріст, вагу та інші сліди, які ми встановили під час слідчих дій,– розповів Єнін.

Він пояснив, що сліди віддали на відповідні експертизи й “це все спростить нам пошук правопорушника та його спільників”.

У МВС запевнили, що діяв професіонал

Євген Єнін поділився першими оцінками експертів.

Безумовно, ми мали справу з професіоналом,– сказав Єнін.

Перший заступник очільника МВС пояснив, що зловмисник “протягом 4 секунд випустив орієнтовно 20 куль”. З них – 15 потраплянь у авто Шефіра. З них 2 кулі влучили в ногу водія, який наразі перебуває в реанімації. Проте Єнін запевнив, що його життю нічого не загрожує.

Посадовець також надав фото у підтвердження того, що авто не було броньованим, адже куля пошкодила внутрішню обшивку авто, “фактично не втрачаючи своєї кінетичної енергії”. Він також додав: “Щиро радий тим, що нам, на щастя, не доводиться доказувати нікому, що це була нібито інсинуація”.

Він пояснив, що наразі здійснюються досить складні експертизи й їх завершення потребує часу.

Коротко про обстріл авто Шефіра

22 вересня вранці невідомі обстріляли авто першого помічника та друга президента Сергія Шефіра. Це трапилось між селами Круглик і Ходосівка. Загалом в автомобіль пустили понад 10 куль.

Сам Шефір не постраждав, однак кулі потрапили у його водія, який був за кермом. Його прооперували. Життю чоловіка нічого не загрожує, він у лікарні. Поліція розглядає 2 версії інциденту: замах, щоб тиснути на керівництво держави, дестабілізація політичної ситуації.

Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що замах можна вважати терористичним актом. Володимир Зеленський переконаний, що це тиск на нього та реакція на реальні зміни в державі.