Постанову про звільнення свого заступника вніс на розгляд до Парламенту глава Кабміну Денис Шмигаль. Переважна більшість народних депутатів (296 осіб) проголосували “за”, ще 69 утрималися. Жоден нардеп не голосував проти, а на місце Пристайка призначена Ольга Стефаншина.

Верховна Рада України переважною більшістю голосів відправила заступника глави Кабміну з питань євро- та євроатлантичної інтеграції країни Вадима Пристайка у відставку.

Про це повідомляє прес-служба українського парламенту.

Постанову про звільнення свого заступника на розгляд народних обранців вніс особисто Денис Шмигаль. Він також подякував Пристайку за роботу в уряді. Проте, на адресу вже екс-віце-прем’єра звучала і критика: нардепи незадоволені тим, що Пристайко не надав звіт про свою роботу на урядовій посаді.

Крім того, депутати обурені фактом перестановок у виконавчій владі без їх відома.

В ході засідання Ради 296 парламентаріїв проголосували “за” відставку Пристайка, ще 69 утрималися від участі в голосуванні. Жоден нардеп не голосував “проти”.

Одночасно відбулася процедура призначення нової людини на посаду віце-прем’єра з інтеграції України в ЄС і НАТО. Ним стала Ольга Стефанішина.

Ольга Віталіївна Стефанішина народилася в 1985 році.

У 2008 році закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, отримала кваліфікацію юриста-міжнародника, перекладача з англійської мови.

У 2016-му – Одеський національний економічний університет, спеціаліст з фінансів і кредиту.

З березня по грудень 2017 року працювала директором Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів.

У грудні 2017 го призначена на посаду генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату.

З січня 2020 го – радник в юридичній компанії Ільяшев і партнери.

Має 5-й ранг державного службовця.