Військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов заявив, що основною метою російських окупаційних військ не є захоплення міста Куп’янськ-Вузловий в Харківській області, а скоріше створення можливості для виходу у фланг українського військового угруповання, яке розташоване в Донецькій області.

“Тобто прорив далі — на Ізюм. І з Ізюма вже безпосередній тиск на Слов’янськ і Краматорськ. Тобто, відтворення подій 2022 року, коли Ізюмське угруповання противника було найчисельнішим і найбоєздатнішим, і завданням якого якраз і був прорив у район Слов’янська і Краматорська”, — сказав він.

Згідно з поясненням аналітика, російські окупаційні війська ведуть атаки на позиції Збройних сил України у напрямку Слов’янськ — Краматорськ з двох флангів, щоб створити сприятливі умови для прориву та зайняття стратегічних позицій у цьому районі.

“Це прорив по Авдіївському напрямку і флангове охоплення позицій ЗСУ. Спроба, тому що ситуація на Куп’янському напрямку хоч і важка, але стабільна. Це з боку Куп’янська з подальшим виходом на Ізюм”, — каже Снєгирьов.

Водночас аналітик повідомив, що російські окупанти намагаються використати тактичну ініціативу в районі тимчасово захопленого міста Авдіївки Донецької області для подальшого просування вглиб українських територій.

“Вони намагаються перехопити, не дати можливість Збройним силам України закріпитися на знову зайнятих рубежах. Йдеться про другу і третю лінії оборони. Змушений констатувати факт того, що окупанти користуються повідомленнями у відкритих джерелах про проведення ротацій особового складу на Авдіївському напрямку. Активізація бойових дій і можливості тиску окупантів у зоні трьох бригад, на мій погляд, пов’язані з цією не зовсім правильною інформаційною складовою”, — сказав він.

Аналітик пояснив, що і Сили оборони України, і російські окупанти роблять спроби до поліпшення тактичних ситуацій на лінії бойового зіткнення саме в момент проведення ротацій. Коли старі підготовлені підрозділи, які прекрасно знають ситуацію на цій ділянці фронту, відводяться, і заходять нові, які не зовсім орієнтуються на місцевості.

“Інформація про ротації може призвести, зокрема, до різкої активізації дій на лінії бойового зіткнення. Намагаються скористатися тим, що заходять нові частини, не знайомі з цим сектором оборони. А основне завдання — спроби прорватися до адміністративних кордонів Донецької області”, — каже Снєгирьов.

Насамперед, за його словами, вихід на ключові пункти української оборони — міста Слов’янськ і Краматорськ, Костянтинівка.

“Тобто спроби до травня взяти під повний контроль територію Донецької області”, — констатував військово-політичний аналітик.

Нагадаємо, військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман розповів, що наразі у Сил оборони України немає особливої необхідності контратакувати російські позиції. Необхідно витримати наступ росіян, утримати оборону і не дати ворогу просунутися.

Він вважає, що перебуваючи в активній обороні, Україна може проводити підготовку до контрнаступальних дій.

“Можна локальні невеликі контрнаступальні дії проводити. Це і є активна оборона. Але готувати якісь серйозні наступальні дії точно зараз нема потреби. І немає таких можливостей ані в живій силі, ані в техніці”, — висловив думку Гетьман.

Також військовий експерт припустив, чому росіяни призупинили свій наступ.

“Тут є кілька причин. Одну з них озвучили в нашому Головному управлінні розвідки, що, найімовірніше, до середини березня, максимум до кінця березня, росіяни просто видихнуться. Жодна армія не може постійно перебувати в наступі, тим паче коли зазнає таких великих втрат”, — зазначив він.

Другу причину, за словами Гетьмана, назвав президент України та верховний головнокомандувач Володимир Зеленський.