У Православній церкві України є великі очікування від Володимира Зеленського як президента нашої держави.

Про це заявив митрополит Епіфаній в інтерв’ю ВВС Україна. 

“Президент – це атрибут української держави, тому ставлення у нас до Зеленського позитивне, є певні очікування, як і у всього народу”, – сказав він.

При цьому предстоятель ПЦУ підтвердив, що Зеленський ставиться рівновіддалено до всіх церков, релігій та конфесій.

“Нас це влаштовує, тому що немає протистояння, немає внутрішнього втручання у справи церкви. Те, що декларується, те і відбувається”, – запевнив Епіфаній.

При цьому митрополит сказав, що не ображається на Зеленського, який під час одного з виступів “95 Кварталу” кілька разів назвав Томос – термосом.

“У нас постають інші виклики й проблеми, які треба вирішувати. Як православні, ми повинні не звертати увагу на колишні образи. Це не є важливо. Важливо будувати разом Україну. Не можна йти вперед з головою, оберненою назад”,– сказав Епіфаній.

Епіфаній підкреслив, що у нього склалося “дуже позитивне” враження після спілкування із новообраним президентом, хоча до цієї зустрічі вони особисто знайомі не були.

“Будь-яка українська влада повинна бути зацікавлена в тому, щоб зберегти і примножити те, що вже було зроблено, незалежно від постатей, від імен. Бо це надбання всього народу, а не заслуга однієї людини”, – наголосив Епіфаній.

Крім того, Предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній попросив президента України посприяти у вирішенні питань незаконних судових рішень щодо храмів в окупованому Криму та на Донбасі.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Зеленський ввечері 4 грудня зустрівся з представниками церков і релігійних організацій України.

Під час зустрічі окремо було акцентовано увагу на неприпустимості переслідування вірян різних конфесій на окупованих територіях Донбасу та Криму, а також судових рішень про ліквідацію культових споруд.

Крім того, у зв’язку з переговорами лідерів країн нормандського формату Зеленський закликав представників церков і релігійних організацій України підтримати мирні ініціативи української сторони. Останні, зі свого боку, зазначили, що моляться за мир в Україні.

«Ми – різні, у нас різні конфесії, церкви, мечеті, синагоги тощо. І це нормально, бо у нас велика, дуже гарна, іноді зі складнощами, але наша люба країна. Дуже вірю у вас», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що через три роки блокування зустрічі «Нормандської четвірки» з’явилася можливість розпочати діалог.

Глава держави підкреслив, що йому важливо почути поради. «Тоді відчуватиму, що всі ми разом», – сказав він.