Ще один шокуючий скандал несподівано сколихнув всю країну. Срашно уявити, що буде, коли президент Зеленський дізнається про це.

Як повідомляють ЗМІ, главу Запорізької ОДА Віталія Туринка за протекцією першого заступника голови ОП Сергія Трофімова хочуть перевести в Укравтодор.

При цьому сам Туринок відзначився на посаді лише корупційними скандалами і нульовою ефективністю.

Про це пишуть «Букви». Щоб ви розуміли, хто такий Трофімов, саме завдяки ньому посаду прем’єр-міністра України отримав Денис Шмигаль.

Днями Сергій Трофімов написав про перехід голови однієї з ОДА на посаду заступника голови Держагентства автодоріг України.

«Продовжуємо робити ставки на нові обличчя і «вирощувати» на обласному рівні ефективних державних менеджерів.

Тому найближчим часом Офіс Президента запропонує Кабміну кандидатуру одного з голів ОДА на посаду заступника голови Держагентства автодоріг України. Упевнений, що його призначення може додати позитивної динаміки в реалізацію програми «Велике будівництво», – написав він.

За інформацією запорізьких ЗМІ, йдеться про главу Запорізької області Віталія Туринка.

«У вересні минулого року новоспеченого губернатора представляв якраз Сергій Трофімов, який курирував вибори в Запоріжжі. Голові ОДА не дуже вдалося просунутися в реалізації цілей, а де вийшло – реалізовував не він, вважають місцеві журналісти.

Та й віце-прем’єр Михайло Федоров заявив в середу, що область третя з кінця за результатами, а проти заступників голови ОДА відкриті кримінальні провадження», – зазначає видання. Разом з тим, в лютому 2020 року низка запорізьких депутатів від фракції «Слуги народу» зробили заяву про необхідність заміни голови ОДА.

«Кадрова політика Віталія Туринка говорить про те, що привид корупціонера і рейдера Костянтина Бриля залишився в ОДА. Не витримується політична гігієна, призначаються нові кон’юктурні чиновники і залишаються на посадах старі», – сказано в їхній заяві.

У ЗМІ неодноразово з’являлися повідомлення про те, що в Запорізькій ОДА успішно працює корупційна схема на дорожніх тендерах, до якої причетне керівництво облдержадміністрації. За останні 9 місяців, скільки працював Туринок в області, держпідприємство «Місцеві дороги Запорізької області» провело близько 70 тендерів на освоєння більш ніж 1 млрд. гривень – в основному на дорожніх ремонтних роботах в області.

При цьому нібито складений список різних фірм, у яких підрядники держзамовлень повинні закуповувати витратні матеріали для ремонту і будівництва доріг, паливо.

«Схема вийшла «майже легальна»- фірма виграє тендер на кілька десятків мільйонів, виконує роботу, офіційно оплачує будматеріали, бензин, дизпаливо своїм контрагентам, потім отримує оплату своїх робіт з обласного бюджету.

Але з двома маленькими зауваженнями: без придбання будматеріалів і палива у «правильних» фірм підрядник потім нічого не отримає за свою роботу з бюджету, а ціни у цих «правильних» фірм на 30-40% вищими за ринкові», – писало видання «Євромедіа 24» в матеріалі «Велике будівництво» в Запоріжжі … тільки через відкати».