Президент України Володимир Зеленський провів закриту нараду з керівниками розвідувальних органів України, керівниками силових структур, а також головами низки обласних державних адміністрацій у зв’язку з різким загостренням ситуації в Республіці Білорусь.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Глава держави зазначив, що події в цій країні можуть суттєво вплинути на Україну.

Під час наради була детально проаналізована як внутрішньополітична ситуація в самій Білорусі, так і численні зовнішні чинники, які можуть вплинути на розвиток післявиборчих подій.

Також була проведена оцінка всіх можливих сценаріїв подальшого розвитку сьогоднішнього внутрішньополітичного загострення в сусідній країні, включно з різними типами ескалації з огляду на так звані гібридні типи світових конфліктів.

Крім того, був проведений аналіз ризиків безпосередньо для України, які виникають у зв’язку з тим чи іншим розвитком ситуації.

За підсумками зустрічі зроблені відповідні висновки та дані розпорядження.

Тг-канал “Легітимний” докладніше описує, що відбувалося на закритій нараді у президента:

Наше джерело повідомляє, що на закритій нараді в Офісі Президента, яка стосувалася ситуації в Білорусі, обговорювали можливість перенести переговори по донбаському кейсу з Мінська в будь-яку іншу європейську країну.

Президенту доповіли, що Росія категорично проти такого перенесення.

Крім того розглянули:

Закриття повітряного простору для Білоруської авіації, введення більш жорстких санкцій, які зараз буде вводити ЄС.

Розглядали варіант початку Громадянської війни в РБ і як вона може вплинути на ситуацію в Україні.

Експертам дали вказівку змоделювати десятки різних варіацій розвитку подій і до кінця тижня покласти Президенту аналітику і розклади.

Ситуативну аналітику експертні мозкові центри повинні видавати Президенту кожен день.