Спецслужба зараз відпрацьовує сценарій атаки та можливих терактів на енергетичних об’єктах України у січні-лютому 2022 року. Як повідомляє Телеграм-канал, наближений до ОП, «Вертикаль», про це їм розповіло їхнє джерело у «конторі».

СБУ має інформацію, що можуть здійснюватися як кібератаки так і виведення з ладу за допомогою вибухів об’єктів критичної інфраструктури. Йдеться, зокрема, про ТЕС.

Як розповіло джерело, Росія може використати набір інструментів у момент зимових морозів, щоб «згасити» Україну в умовах створеної ними енергетичної кризи. У такий спосіб Москва може посилити свою позицію у тиску на владу.

Відпрацювання сценарію почалося після отримання даних нашої розвідки у листопаді цього року, які зафіксували активізацію кібератак, а також активність спонсорованих Росією через УПЦ МП силових блоків «титушок» зі збору даних про об’єкти. Дехто з них уже був затриманий.

Наприклад, 4 листопада кіберфахівці СБУ встановили хакерів всесвітньо відомого угруповання «ARMAGEDON», яке здійснило понад 5 тис. кібератак на державні органи та об’єкти критичної інфраструктури України.

Ними виявилися офіцери «Кримського» ФСБ, а також зрадники, які перейшли на бік ворога під час окупації півострова у 2014 році.

Українській спецслужбі вдалося поіменно встановити зловмисників, перехопити їхні розмови, а також отримати беззаперечні докази їх причетності до атак. І це при тому, що вони використовували власні вірусні програми ФСБ, а також засоби анонімізації та «прикриття» у мережі Інтернет.
Наразі 5 учасникам хакерської групи оголошено про підозру за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Водночас очільник “Нафтогазу” запевнив, що, не дивлячись на постійні прогнози катастрофи, в Україні зараз все працює.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко 16 грудня у прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на 1+1 прокоментував чутки в ЗМІ про ймовірний енергетичний колапс, який невдовзі може спіткати Україну. Зокрема, про це йшлося в публікаці “ДТ” та інтерв’ю ексочільника Офісу президента Андрія Богдана журналістові Дмитру Гордону.

“Богдан, звичайно, великий енергетик і великий фахівець у всьому. Хоча, можливо, у тих нецензурних словах, які він використовує, він дійсно є фахівцем. Але якщо казати серйозно, з одного боку, ситуація складна”, — зазначив очільник “Нафтогазу”.

Вітренко нагадав, що у світі триває енергетична криза і є рекордно високі ціни на енергоносії.

“Ціна на газ, наприклад, за останній рік зросла у сім разів. Я в енергетиці, на відміну від Богдана, вже понад 20 років, – я такого точно не пам’ятаю. І в принципі ми ніколи не бачили, щоб настільки зростали ціни на природний газ. Зростають ціни також і на вугілля”, — каже він.

Очільник “Нафтогазу” запевнив, що, не дивлячись на постійні прогнози катастрофи, в Україні зараз все працює: опалювальний сезон у більшості випадків розпочався вчасно, а деякі затримки пов’язані були з тим, що приватні постачальники фактично не виконували свої зобов’язання.

“Але для того і є НАК “Нафтогаз України” — для того, щоб у таких ситуаціях рятувати країну. Зараз всі, хто має отримувати тепло, це тепло отримує. Для цього використовують той же природний газ і використовують вугілля. “Нафтогаз” не відповідає за вугілля, але можу сказати, що вугілля йде”, — повідомив Вітренко.

“Нафтогаз” також підстраховував природним газом. Ми даємо Київській, Харківській, Білоцерківській ТЕЦ природний газ, щоб вони виробляли електроенергію. Вони розраховуються. Не дивлячись на цю складну ситуацію, сильна держава і НАК “Нафтогаз України” захищають українців від наслідків світової енергетичної кризи”, — підсумував Юрій Вітренко.

Станом на 14:00 у “Слузі народу” заперечують, що СБУ нібито надсилало Кабміну звіт про можливу критичну ситуацію в енергетиці. Голова політсили Давид Арахамія заявив, що це інформаційна хвиля, яка не відповідає дійсності.

Арахамія запевняє, що особисто говорив із прем’єром Денисом Шмигалем про цю ситуацію. Очільник Кабміну нібито запевнив його, що не розуміє про що мова.

Ніякого попередження СБУ в нього немає, – каже Арахамія.

Нардеп також стверджує, що Шмигаль назвав такі дані також інформаційною хвилею, яка не відповідає дійсності.