Сьогодні, під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким в межах XXX Економічного форуму у польському Карпачі, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль виступив з ініціативою провести саміт Люблінського трикутника на рівні прем’єрів. Зокрема, на рівні глав урядів України, Польщі і Литви, – передає кореспондент Укрінформу.

“Нових якісних форм співпраці набуває Люблінський трикутник. Я запропонував провести найближчим часом зустріч глав урядів країн Люблінського трикутника, щоб вивести нашу тристоронню співпрацю на новий рівень”,- заявив Шмигаль.

Також він наголосив про бажання України стати “невід’ємною частиною Тримор’я”, яка на сьогодні об’єднує лише країни ЄС.

“Країни-члени ініціативи вже неодноразово підкреслювали перспективи такої співпраці. Я вважаю, що цей формат допоможе зблизити наші економіки і покращити наші відносини”,- наголосив Шмигаль.

Прем’єр-міністр України подякував Моравецькому за активну підтримку Польщею “Кримської платформи”, підтримку територіальної цілісності України, рішучу позицію Варшави у питання агресивних дій Росії, зокрема продовження санкції проти РФ та підтримки євроінтеграції України.

Нагадаємо, 28 липня 2020 р. в ході першої зустрічі в рамках «Люблінського трикутника» міністри закордонних справ України, Польщі та Литви підписали Спільну декларацію щодо заснування нового регіонального альянсу на визнання багатовікових історичних та культурних зв’язків між трьома народами.

Лідери України, Польщі та Литви 6-7 липня 2021 року під час третьої зустрічі «Трикутника», підписали три основоположних документи: Дорожню карту співробітництва, План спільних дій з протидії дезінформації та Декларацію про спільну європейську спадщину та спільні цінності.

Також у квітні цього року започатковано діяльність молодіжного «Люблінського трикутника».

Пріоритетами діяльності формату є посилення регіону, зміцнення безпеки, інтеграція України до ЄС і НАТО, розвиток економічної співпраці, спільна протидія гібридним загрозам.