Військовий експерт Олег Жданов закликав українців не чекати найближчим часом нового контрнаступу ЗСУ з поверненням територій.

У своєму новому відео він пояснив, що для початку українським захисникам потрібно провести оборонну операцію, а вже після вони зможуть піти в контрнаступ.

“Зупиніться, як казав Янукович. Дай Бог, щоб ці 320 танків допомогли нам в оборонній операції. Зараз терміни зсуваються і швидше за все масований наступ може початися вже навесні. Навряд чи Росія буде готова… Зараз вони атакують, але нарощування темпів йде дуже повільно”, – зазначив експерт.

За словами Жданова, останнім часом росіяни навіть дещо зменшили темп. Він нагадав, що в ISW заявляли про продовження цієї наступальної операції до шести місяців.

“Тому дай Бог, щоб ці танки прийшли вчасно, а не прийшли, як сказав в одному зі своїх інтерв’ю Володимир Зеленський, в серпні, коли вони вже нічим не допоможуть. Це буде вже дуже пізно. Наше головне завдання зараз провести оборонну операцію, завдати максимальних втрат російським військам. Якщо ми це завдання виконаємо, тоді ми з вами почнемо говорити про контрнаступ і тоді будемо гадати напрямок, а в Генеральному штабі вирахують, визначаться і будуть чекати слушного моменту”, – пояснив експерт.

Він додав, що половина з партії танків – це бронетехніка радянського зразка, в основному, модернізовані в різних версіях Т-72. На думку Жданова, вони можуть прийти вже в лютому, так як під ці танки не потрібно навчати екіпажі.

Однак не варто забувати, що військова допомога для України від західних і європейських союзників тільки зміцнюється. Незабаром ЗСУ отримають важке озброєння, зокрема найпотужніші у світі танки — американські Abrams і німецькі Leopard. Це дасть змогу українським захисникам суттєво змінити ситуацію на фронті та перейти до наступальних дій.

Таку думку озвучив в ефірі телеканалу FREEДОМ військовий експерт, волонтер Павло Нарожний.

“320 танків, обіцяних нам, це дві повних танкових бригади, і це категорично змінить ситуацію на полі бою. Зараз у нас є п’ять танкових бригад на старих танках, радянських. Вони модернізовані, але це все одно радянський підхід до танкової справи. Маючи плюс дві нових, або якщо переведуть якісь дві наявні бригади на західні танки, ми отримаємо дуже сильний залізний кулак, скажімо так. І цим кулаком ми зможемо проводити наступ”, — поділився думкою експерт.

Нарожний наголосив, що західні танки категорично відрізняються від радянських.

“Що у нас, що у росіян усі танки, які є, це спадщина радянської лінійки. “Леопард”, приміром, відомий тим, що з першого пострілу знищує ціль на полі бою, а радянському танку потрібно два-чотири постріли через те, що в них набагато гірше з далекомірами, з балістичними калькуляторами, ну і так далі, і тому подібне”, — зазначив експерт.

Він зауважив, що у західних і радянських танків також кардинально відрізняється стиль ведення бою.

“Завдання радянського танка — виїхати на поле бою, зробити 5-10 пострілів, і після цього героїчно померти. А західні — набагато більш живучі, і в них стиль ведення бою більше схожий на, скажімо так, хижака, який сидить у засідці, на снайпера, який виглядає свою ціль з великої відстані, стріляє і переміщається на іншу позицію, щоб знищити наступну ціль. Тобто, це зовсім інший танк. Знищити його вкрай складно. Навіть найсучаснішими методами, завдяки багатошаровій броні, комп’ютерним системам, активному захисту тощо. Тому, коли вони в нас будуть на руках, тоді ми зможемо ефективно наступати”, — акцентував Нарожний.