Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва заявив, мовляв, світ втомився від війни Росії в Україні. Саме тому політик наполягає на мирних зусиллях вирішити “конфлікт”. 

Про це Лула сказав журналістам у Брюсселі, повідомляє Bloomberg. 

“Світ починає втомлюватися. Країни починають втомлюватися. Тож настане момент, коли буде мир. І тоді має бути група країн, здатних розмовляти з Росією і розмовляти з Україною”, – висловився бразильський президент. 

Видання пише, що дводенному саміті лідерів Європейського Союзу та Латинської Америки президент Бразилії не називав агресорку Росію винуватою у війні.За словами одного високопоставленого дипломата, він нібито боявся засмутити цим Москву. 

Тим часом, заявив Сілва, президент України Володимир Зеленський і його американський колега Джо Байден також винні в тому, що не змогли продовжити переговори з російським президентом-диктатором Володимиром Путіним. 

Цілковито російська риторика Сілви, як ми бачимо, ніяк не змінилася. Лиш нещодавно він заявляв, що не вірить у військове рішення “конфлікту” в УкраїніМовляв, для його вирішення необхідна дипломатія. 

“Не існує військового вирішення для цього конфлікту.  Нам потрібно більше дипломатії та менше збройного втручання в Україні”, – висловився Сілва.  

Він зауважив, що Бразилія голосувала на користь резолюції ООН із засудженням вторгнення Росії до України. З його слів, “повинен бути шлях до миру, оскільки зростання ескалації та використання сили несе величезні ризики”. Проте він, схоже, не розуміє, що шлях до миру єдиний – підтримка України та відвоювання законних територій з виведенням військ РФ з території України.