Згідно з даними аналітиків Deep State, наразі окупанти намагаються захопити село Бердичі на Донеччині. За їхніми словами, ворог «активно просувається» у Бердичах, і тривають жорсткі бої за контроль над населеним пунктом. Хоча ворогу частково вдалося зафіксувати певні позиції у селі, але їхні спроби повністю захопити його закінчуються невдачею.

Водночас, число втрат серед окупантів і кількість знищеної техніки зростає щодня, оскільки російські сили «не обмежуються втратами і готові віддавати ресурси та вести наступи, не зважаючи на великі втрати, для досягнення цілі окупації».

Зазначимо, що Бердичі, Красногорівка, Новомихайлівка, Семенівка, Первомайське, Іванівське, Кліщіївка, Терни, та Роботине — це найгарячіші точки на фронті, від яких дуже багато чого залежить у подальшому.

«Коли ворог витрачає шалені ресурси для захоплення одного села, то навіть призупинка просування — це вже велике досягнення для оборонців.

Окупанти дуже поспішають встигнути досягти ще хоч якихось успіхів, перш аніж закінчиться їх потенціал кампанії, яка стартувала ще у жовтні 2023», — зазначав військовий кореспондент Богдан Мірошніков.

Тим часом видання BILD стверджувало, що росії залишилося захопити 2 села під Авдіївкою для виходу на оперативний простір.

Оперативний простір — це, коли атакуюча сторона може розгорнути стрімкий наступ в тил та на фланги, практично не зустрічаючи протидії.

Спочатку ЗСУ тримали оборону по лінії Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке. Там розташовані ставки та невеликі річки, які зручно обороняти.

На сьогоднішній день російська армія прорвала цю лінію скрізь, крім Бердичів та Семенівки, йдуть запеклі бої.

Військовий експерт, директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко зазначав, що Росія піде на серйозний ризик, якщо наважиться на літній наступ. Втім, це не найгірший сценарій для України.

За його словами, найгіршим варіантом для України було б, якби росіяни почали акумулювати свої сили на наступну осінь.

«Певною мірою те, що російські війська зараз йдуть ва-банк і на ризик такий суттєвий – це для нас ще не найгірший сценарій. Найгірший для нас – це якби вони зараз ці всі сили почали акумулювати на осінь. Взяли зараз паузу і готувалися ретельніше», — заявив Мусієнко.

За словами експерта, Росії потрібен час до осені, щоб нормально укомплектувати дві нові армії, про які казав Шойгу. Йдеться про 250-300 тисяч людей. Сумнівно, що їх укомплектують до 1 червня.

«Їм потрібен час до жовтня приблизно. От тоді б вони дійсно планували якісь би інші дії, але ж вони поспішають. Тому що думають, що Україна не буде мати підтримки», — заявив експерт.

Проте, не тільки Мусієнко про це говорив. Зокрема, видання The Economist писало про те, що підготовка РФ триває і Україні потрібно краще поставитися до будівництва лінії укріплень та мобілізувати більше людей.

«Коли весна змінюється літом, є побоювання, що Росія почне новий великий наступ, як це було торік. І здатність України стримати це цього разу виглядає зараз набагато менш впевненою, ніж тоді», — наголошується в матеріалі.

На думку журналістів, українська сторона дуже пізно посилила свої оборонні позиції.

«У якомусь сенсі це зрозуміло. Уряд все ще мріє про новий контрнаступ і боїться думки про те, що нинішня лінія фронту може перетворитися на щось дуже схоже на кордон, що відріже п’яту частину країни і позбавить її більшої частини виходу до моря. Ідея про те, що ця лінія може стати основою майбутніх мирних переговорів, — це саме те, чого президент України Володимир Зеленський хотів уникнути», — зазначається в матеріалі.