Кабінет міністрів України звільнив Еміне Джапарову з посади першої заступниці міністра закордонних справ.

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Вона обіймала цю посаду з 2020 року.

«Звільнено Джапарову Еміне Айяровну з посади першого заступника Міністра закордонних справ України», — йдеться у його повідомленні у телеграм.

У лютому Джапарову призначили постійною представницею України при міжнародних організаціях у Відні. Наразі невідомо, чому її звільнили із займаної посади, однак варто наголосити на її сімейних зв’язках із соратником олігарха Коломойського — Боголюбовим.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наразі не прокоментував таке рішення, хоча напередодні висловлювався щодо можливих кадровиз змін. Він заявив, що, на його думку, можливі кадрові зміни в уряді не вплинуть на відносини України з партнерами.

 «Я не думаю, що будь-які зміни в уряді можуть вплинути на наші відносини з нашими партнерами, тому що наші партнери поважають повноваження президента щодо ухвалення тих рішень, про які я згадав. Це суверенне конституційно гарантоване право президента України», – сказав український міністр.

Глава МЗСУ підкреслив, що «ми можемо обговорювати тактику всередині, але ми всі єдині навколо нашої стратегічної мети – поразки Росії в Україні та відновлення територіальної цілісності й суверенітету України».

Кулеба зазначив, що Володимир Зеленський відповідно до Конституції є верховним головнокомандувачем ЗСУ і має «повне конституційне право ухвалювати рішення, які вважає необхідними для забезпечення ефективності управління і досягнення тієї стратегічної мети, яку я описав».