В США фактично залишився останній шанс допомогти Україні підготуватись до контрнаступу. Інакше, нам доведеться перейти до нової стратегії, яка уже розробляється в Генштабі. Якщо допомога від західних партнерів не прибуде вчасно, то доведеться ризикувати людьми.

Деякі українські діячі вже говорять про незадовільну підмогу Заходу і закликають не покладатися на неї. Так, Олег Симороз, ветеран війни, громадський активіст і юрист вважає, що українська армія повинна уникнути залежності від західної військової допомоги, зокрема від постачання боєприпасів. Тільки власне виробництво достатнього обсягу снарядів усередині країни дозволить розпочати контрнаступ.

“Я глибоко переконаний, що для проведення контрнаступальних дій потрібне власне виробництво”, – наголосив він.

За словами ветерана війни, надання Україні 800 тисяч боєприпасів з Європи може покращити позиції ЗСУ “у плані оборони”, але не буде гарантією кардинальних змін на полі бою.

“Коли ти проводиш контрнаступ, ти не можеш ризикувати через залежність від чиїхось політичних інтересів. Це послаблює наші позиції на міжнародній арені, бо ми стаємо залежними”, – сказав Симороз.

На думку цього ветерана війни, Україна може і надалі отримувати західну допомогу, але основна частина зброї має бути вироблятися власною вітчизняною військово-промисловою базою.

“Так, ми можем працювати в тандемі, але значну цифру – наголошую, значну – має закрити власне виробництво. Тоді в разі, коли ми розпочнемо контрнаступ і якщо будуть якісь проблеми з постачанням від західних партнерів, це не змінить картину кардинально”, – пояснив він.

Наші союзники ніби й пожвавились з допомогою, проте все ж реальних результатів ми поки не бачимо.

Наприклад, Міноборони Франції заявили, що Україна отримає сотні одиниць бронетехніки та інше військове обладнання. Міністр оборони Франції Себастьян Лікарню оголосив про підготовку нового пакету військової допомоги для України.

“Щоб утримувати таку велику лінію фронту, українській армії потрібні, наприклад, наші броньовані фронтові машини: це абсолютно необхідно для мобільності військ. Ця стара техніка, ще придатна до експлуатації, зможе принести безпосередню користь Україні в значних кількостях. Йдеться про сотні у 2024 році та на початку 2025 року”, – сказав міністр.

Також Франція готує нову партію зенітних ракет Aster 30 для передачі Україні для системи протиповітряної оборони SAMP/T. Ці зенітні ракети є аналогом системи Patriot.

Цього літа в Україну можуть бути передані боєприпаси з дистанційним управлінням, розроблені Францією.

Нагадаємо, що Україна чекає на рішення Сполучених Штатів щодо надання допомоги в березні-квітні, як раніше заявляв прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми продовжимо боротьбу, якщо в нас буде підтримка з боку наших партнерів щодо артилерійських снарядів, щодо ракет великої та середньої дальності”, – зазначив Шмигаль.

Сенат США – верхня палата Конгресу – вже проголосував за законопроект, що передбачає понад 60 мільярдів доларів на фінансування допомоги Україні. Однак республіканці у Палаті представників затримують ухвалення документа. У такій ситуації Білий дім не може виділяти Києву нові пакети допомоги, оскільки не виділено кошти на їхнє фінансування.

Спікер Палати представників Майк Джонсон заявив, що парламентарі розглядатимуть ініціативу стосовно надання допомоги Україні. Він також висловив можливість того, що частину цієї підтримки можуть оплатити за рахунок коштів, конфіскованих у російських олігархів.