Допомога прийшла звідки не чекали: експрезидент США Дональд Трамп висловлює підтримку ідеї надання Україні фінансової допомоги у вигляді кредиту. Цей підхід має значні шанси на схвалення Конгресом Сполучених Штатів. Байден кусає лікті, адже він так довго обіцяв президенту Зеленському проштовхнути допомогу в Конгресі, і тут його обскакав конкурент.

Про це повідомив колишній посол США в ЄС за часів адміністрації Трампа, Гордон Сондленд, в інтерв’ю одному з видань у суботу, 6 квітня.

Трамп недавно підтримав ідею надання Україні безвідсоткового кредиту. Сондленд вказав, що немає чіткого терміну для повернення кредиту, проте він має бути сплачений, коли Україна стабілізує свою економіку.

Сондленд розглядає кредит як компроміс для ізоляціоністської частини республіканського електорату. Цей підхід дозволяє їм відчувати, що вони надають не просто гроші, а позику, яка буде повернута. Він також вважає, що підтримка від Трампа може спонукати навіть найбільш опозиційних членів Республіканської партії підтримати допомогу Україні.

Сондленд підкреслює, що Трамп має значний вплив на процес схвалення допомоги в Конгресі, особливо з огляду на його потенційну перемогу на виборах у 2024 році. Завдяки відкритості Трампа до кредитної допомоги, Сондленд вважає, що такий формат має більше шансів на успіх, ніж безповоротна фінансова допомога.

Варто зазаначити, що Міноборони США,  продовжують співпрацю з законодавцями з метою прискорення прийняття законопроєкту щодо підтримки України.

Про це повідомив прес-секретар Пентагону, генерал Патрік Райдер.

«Міністр і міністерство в цілому продовжують активно взаємодіяти і працювати з Конгресом у спробах домогтися ухвалення законопроєкту з додатковим фінансуванням», — сказав представник оборонного відомства США.

Він підкреслив, що Пентагон вважає прийняття законопроєкту необхідним для забезпечення національної безпеки. Він також зазначив, що існує багато причин для цього, «не останньою з яких є продовження підтримки України в її боротьбі».

Варто нагадати, що одне з видань зазначило, що навіть якщо Конгрес США затвердить допомогу для України, Росія все одно може здійснити прорив лінії фронту.

Ситуацію на передовій в Україні видання охарактеризувало як «похмуру» та попередило, що «Україна знаходиться під значним ризиком порушення лінії фронту». Такий висновок європейський колумніст зробив після розмови з військовими високопосадовцями, які служили під командуванням генерала Валерія Залужного до його заміни в лютому.

За даними Politico, офіцери висловлюють обурення щодо високого ризику руйнування лінії фронту в тих місцях, де російські генерали вирішать сконцентрувати свій наступ.

Ймовірно, Росія зможе прорвати лінію фронту та «розірвати її в окремих ділянках», цитує видання військових, які наголошують на перевазі російських військ та регулярних авіабомбардуваннях.

У президента України Володимира Зеленського є серйозні стурбованості щодо загрози відступу українських військ, про що він заявив у інтерв’ю одній з газет : «Якщо немає підтримки США, це означає, що у нас немає ані ППО, ані ракет Patriot, ані перешкод для радіоелектронної боротьби, ані 155-міліметрових артилерійських снарядів. Це означає, що ми будемо повертатися, відступати, крок за кроком, маленькими кроками».

Цю заяву видання описує як «частину широких дипломатичних зусиль, спрямованих на залучення військової допомоги», але водночас підкреслює: «Сумна правда полягає в тому, що навіть якщо пакет буде схвалений Конгресом США, цього може бути недостатньо, щоб запобігти серйозної невдачі на полі бою».

Видання додає, що це «може посилити тиск з боку Заходу щодо переговорів, які, очевидно, будуть на користь Росії, залишаючи Кремлю свободу відновити конфлікт у майбутньому на свій вибір».

Джерело одного з видань припускає, що тільки українська мужність і стійкість, а також помилки російських командувань зараз можуть змінити «похмуру динаміку».