Згідно з публікацією The Washington Post, президент Володимир Зеленський опинився перед непростим вибором у поточній ситуації у російсько-українській війні – між поганим і ще гіршим.

Українські та західні офіційні особи вважають, що Зеленський застряг у складній ситуації: Росія збільшує авіаудари по українських тилових зон військових операцій та повільно просувається на полі бою, США припинили надавати військову допомогу, а Європа намагається утриматися від активних дій – і немає чіткої перспективи перемоги.

«Статус-кво жахливий. Україна опинилася в безвихідному положенні, щоденно гинуть українці на полі бою. Але припинення вогню також не виглядає можливим, бо це просто дозволить росіянам поповнити свої ряди», – відзначено в статті.

Автор також підкреслює, що переговори з президентом Росії Володимиром Путіним стають політично токсичним варіантом для Зеленського. Громадськість України категорично проти здачі територій, а Путін не проявив готовності до компромісів, окрім капітуляції України перед його умовами.

Проте основною проблемою для Зеленського є очікування від власної країни – очікування обіцяної перемоги та деокупації всіх українських територій, включаючи Крим.

«Розумні люди розуміють, що це нереально», – наголошує неназваний український депутат в інтерв’ю для видання і додає: політичному керівництву «було б варто колись переглянути цю риторику».

Поза проблемами з західною допомогою, українське політичне керівництво стикається із проблемою дефіциту військових сил на передовій — цю проблему Україна мусить вирішувати самостійно. Західний дипломат, який працює у Києві, описав ситуацію щодо непопулярного серед населення законопроекту про мобілізацію як «політичний пінг-понг» між Офісом президента та Верховною Радою.

«Ніхто насправді не хоче брати на себе відповідальність на даному етапі. Але це необхідно зробити. (…) Тому навколо цього також збільшується соціальна напруга», — сказав дипломат під умовою анонімності.

Широка масштабна мобілізація також призведе до економічних проблем. Гроші на зарплати для військових не можуть надходити безпосередньо з зовнішньої допомоги, і деякі галузі вже стикаються з нестачею робочої сили. Економіка України відчуває напругу через постійні ракетні атаки та обстріли безпілотників, які спрямовані на енергетичну інфраструктуру, що також відлякує зовнішні бізнес-інвестиції.

Неназваний український депутат заявив виданню, що в поточному статус-кво країна не проживе ще 10 років. Проте інші вважають, що боротьба може тривати навіть довше.

«Ніхто не буде віддавати територію, але люди розуміють, що її повернення може зайняти багато часу. Яка форма цього може бути? Тут погляди різняться. Довга війна з остаточною перемогою? Раптовий розпад у російських структурах влади? Успішний контрнаступ? Проте для цього потрібна зовсім інша форма підтримки, ніж та, яку має Україна зараз», — сказав колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.

Нагадаємо, що західна преса розглядає ситуацію в Україні і порівнює її з історичним прикладом повоєнної Німеччини, допускаючи, що для України прийнятним був би варіант, подібний до того, що стався з Німеччиною — згода на втрату частини території в надії на їхнє повернення з часом.

Це підкреслив оглядач BILD Марк Олівер Рюле.

Він висловився у зв’язку зі статтею в La Repubblica, де йшлося про обговорення в НАТО можливості прийняття України в альянс у обмін на відмову від територій, які були окуповані росіянами.

Журналіст навів слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, який стверджував, що гарантія міцного миру в Україні полягає в готовності Збройних Сил України, щоб Путін зрозумів, що йому не перемогти Україну на полі бою.

Рюле підкреслив, що ці слова «не суперечать плану розділу і моментального вступу до НАТО». Він згадав, що після Другої світової війни Німеччина була поділена аналогічним чином, з створенням Німецької Демократичної Республіки (НДР) у радянській зоні окупації, яка існувала до 1990 року.