США і Німеччина мають намір домовитися про зобов’язання зі зміцнення енергетичної інфраструктури України й компенсації транзитних зборів, які можуть бути нею втрачені в результаті запуску газопроводу “Північний потік 2”, повідомило агентство Bloomberg.

Сторони також вивчатимуть способи посилення “стримування російської агресії за допомогою загрози санкцій”.

Відомо, що США і Німеччина хочуть укласти угоду, покликану ослабити геополітичні вигоди Москви після завершення будівництва газопроводу, до серпня, тобто, до планованого візиту до Вашингтона канцлера Німеччини Ангели Меркель.

Агентство нагадало, що в середу в Берліні держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що обидві сторони говорили про способи “гарантій того, що Росія не зможе використовувати енергетику як інструмент примусу, спрямованого проти України або кого-небудь ще”.

“Ми сповнені рішучості подивитися, чи зможемо ми отримати щось позитивне зі складної ситуації, яку ми успадкували”, – сказав Блінкен, додавши, що США хочуть “зробити все можливе, щоб переконатися, що зрештою, енергетичну безпеку Європи буде не підірвано, а фактично укріплено”. Те саме, за його словами, стосується і України.

Нагадаємо, кандидати в канцлери Німеччини заявили про готовність зупинити поставки газу через «Північний потік-2″ в майбутньому, якщо Росія буде порушувати зобов’язання перед Україною.

Кандидат в канцлери Німеччини від ХДС Армін Лашет нагадав, що була узгоджена позиція щодо того, що “Північний потік-2” не повинен працювати за рахунок України.

“Якщо президент Путін не буде дотримуватися цього правила і буде використовувати його проти України, його (газопровід – ред.) можна зупинити в будь-який час – навіть тоді, коли газопровід буде готовий – адже тоді основа для бізнесу відпаде. Настільки просто”, – запевнив він .

Своєю чергою кандидат від «Зелених» Анналена Бербок підкреслила, що проекту взагалі не треба було давати хід. Вона нагадала, що газопровід потребує ще одного дозволу.

“Цей дозвіл не повинні надавати”, – підкреслила Бербок і додала, що за допомогою ПП-2 Путін прагне дестабілізувати Україну.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.