Частина жителів державних дач у Кончі-Заспі в Київській області вже виселилися, залишивши після себе дорогі меблі та дорогі дерева. Про це йдеться в репортажі з Кончі-Заспи, опублікованому телеканалом hromadske 25 червня.

Директор будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами (ДУС) Олександр Гурін показав кілька звільнених мешканцями держдач. Він показав дерева, які там ростуть, за €15 тис. і €40 тис. кожне. Колишні орендарі, за словами Гуріна, забирали з приміщень свої меблі, щоправда, як видно в сюжеті, не всі.

“Вивіз кухню раніше, ніж ми почали перемовини про звільнення цього будинку. […] Сказав, що купив кухню за €30 тис.”, – повідомив він про одного з колишніх мешканців Кончі-Заспи.

В іншому приміщенні, яке показали журналістам, залишилися прецизійні меблі.

“Тільки ці жлобські крісла не знімайте”, – сказав директор будинку відпочинку.

За його словами, частина громадян судиться з ДУС щодо виселення з держдач. Дехто має борги за комунальні послуги.

Раніше повідомлялось, що будинок відпочинку “Конча-Заспа” розірвав договори про користування державними дачами з вісьмома нинішніми та колишніми чиновниками й суддями. Про це повідомив Будинок відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами у відповідь на запит УП.

“Будинок відпочинку Конча-Заспа ДУС розірвав договори користування приміщеннями, які укладені між Будинком відпочинку та Піскуном С.М., Литвиновим О.М., Тупицьким О.М., Сліденко І.Д., Іванчуком М.С., Заліско О.І., Ляхом А.Г., Макаряном Д.Б. у зв’язку з порушенням умов договору та порядку надання приміщень Будинку відпочинку”.

Які саме умови договору порушили ексчиновники в ДУС не зазначили.

Під виселення потрапили:

Святослав Піскун – генпрокурор за Леоніда Кучми та Віктора Ющенка

Олександр Литвинов – суддя Конституційного суду, екс-суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (як свідчить його декларація, Литвинов з 2019 року орендував в Конча-Заспі кімнату на 50 квадратів та будинок на 140 квадратів)

Олександр Тупицький – “звільнений” президентом голова Конституційного суду. За даними Liga.net, договір з Тупицьким розірвали ще восени 2020-го, після чого він пішов судитись. Будинок залишив у квітні цього року (як свідчить його декларація, з початку 2020 року суддя користувався будинком на 60 квадратів)

Ігор Сліденко – суддя Конституційного суду, судиться за виселення. Має борг у понад 100 тисяч гривень за користування приміщеннями Конча-Заспи.

Давид Макар’ян – держінспектор в одному з департаментів Державної митної служби, ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, депутат 8-го скликання від Блоку Петра Порошенка.

А також Іванчук М.С., Лях А. Г. та Заліско О.І. (можливо, ідеться про ексзаступника генпрокурорів Віталія Яреми та Віктора Шокіна – Олега Заліска).