На Харківщині російські окупаційні війська зазнають величезних втрат. Зважаючи на це, керівництво окупаційних військ може прийняти рішення про відведення військ, як вони вже зробили поблизу Часового Яру.

Значних успіхів у ворога немає, вони так і не змогли форсувати річку Вовча та захопити місто Вовчанськ, де наразі українські сили оборони утримують близько 60% території. Про це повідомив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

За його словами, вже проведені спецпідрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) унікальну операцію, яка призвела до значних втрат серед російських окупантів. Вони використали високоточну авіаційну бомбу французького виробництва Hammer, завдавши удару по особовому складу ворога, що власне і стало причиною загибелі понад 100 військовослужбовців.

“Підрозділи ГУР МО провели унікальну операцію в моменті знищення особового складу російських окупаційних військ. Вони дали можливість ворогу зайти на територію адміністративної будівлі — лікарні міста Вовчанськ, після чого було завдано удару з використанням високоточної зброї — авіаційної бомби французького виробництва Hammer (“Хаммер”)”, — розповів аналітик.  

Ці дії ускладнюють спроби російських військ встановити контроль над ключовими територіями на Харківщині, як зазначив Снєгирьов. Він також наголосив на тому, що наразі немає подальшого просування ворожих сил углиб української території, оскільки їхні плани створення так званої «санітарної зони» фактично зупинені.

«Противник намагається взяти населений пункт Липці, який є ключовим для української оборони через панівні висоти, з яких ЗСУ можуть контролювати значні території», — пояснив аналітик, вказуючи на стратегічне значення цього району.

Згідно з оцінками самого Снєгирьова, російські окупанти зазнають величезних втрат, що спричинено ефективними діями української розвідки та Збройних Сил України, які продовжують завдавати суттєвих ударів по ворогу. Це створює значний тиск на командування російських військ та змушує їх переглядати свої тактичні плани на Харківщині.

“Противник намагається взяти цей населений пункт, тому що він є ключовим для української оборони. Там панівні висоти, які дають змогу ЗСУ тримати під вогневим контролем значні території, зокрема йдеться про окуповані райони Харківської області”, — пояснив експерт.