Полковник ЗСУ запасу поділився з українцями роздумами на тему того, що ленд-ліз прискорить перемогу над ворогом і коли ВСУ нарешті отримає все обіцяне озброєння від США.

Інтерв’ю Олега Жданова для програми “ТСН”.

Військовий експерт пояснив, що більшість країн Заходу підтримують Україну і розуміють ту загрозу, яка походить від РФ, тому й намагаються нам допомогти:

“Якщо вони нададуть нам необхідну кількість зброї, а вони знають скільки нам потрібно дати, тому що ми про це постійно кажемо, що закінчення гарячої фази війни можна буде закінчити за кілька місяців. Це може бути 3, 4 або 5 місяців”.

Потім Олег Жданов пояснив, чому говорити про конкретні дати завершення війни на сьогодні говорити не доводиться:

“До дат я б взагалі не прив’язувався. Чому? Тому що ми з вами чекали на озброєння ще в травні і мріяли, що на 24 серпня ми зможемо провести парад перемоги на Хрещатику. Так, ми його сьогодні символічно проводимо з розбитою російською технікою, але продовжуємо чекати на зброю”.

“Скільки ми ще її чекатимемо? Дуже складно сказати. Чергова надія — це чи вересень, чи початок жовтня, коли запрацює ленд-ліз, на який ми покладаємо такі великі надії”, – озвучив конкретні терміни постачання зброї в Україну по ленд-лізу полковник ЗСУ.

Після 3 місяців повномасштабної війни проти України армія Росії почала деградувати, а економіки країни вже не здатна забезпечити її потреби.

“Дійсно, вони розраховували на коротку переможну війну, на кшталт грузинського сценарію. Зіткнулися із затяжною війною, їх сил вистачило на три місяці. Ось уже в травні темпи наступу почали падати, сьогодні РФ – можна впевнено сказати – топчеться на місці. … За місяць лінія фронту практично не змінилася. Найбільше досягнення – 10 кілометрів просування за 35 діб у напрямку Бахмута. І все на цьому. Зараз Росія починає поступово деградувати в якості піхоти (у них величезна проблема з навченістю піхоти)”, – зазначає експерт.

Враховуючи ситуацію, що склалася, Росія на сьогодні не в змозі відкрити другий фронт, вважає Жданов.

“Чим відкривати другий фронт? Де військо? Так, вони сформували там резервний корпус 15 тисяч осіб, він знаходиться в Нижньогородській області. 15 тисяч чоловік, щоб перекинути з технікою і озброєнням… Це близько 30 військових ешелонів, вони його місяць будуть перевозити. Добре, перевезуть вони його, це може змінити ситуацію на окремо взятому напрямку, але ніяк не другий фронт”, – пояснив військовий.

Жданов акцентував, що у Збройних Силах України тим часом почався зворотний процес.

“Ми набираємо західне озброєння, навчаємо особовий склад на Заході новим методикам ведення війни. У нас йде нарощування сил по вогневому ураженню противника”, – додав він.

На думку полковника запасу, головним досягненням цих шести місяців війни є те, що “ми сьогодні відзначаємо день нашого прапора синьо-жовтого, прапора незалежної України з її новітньою історією, і завтра будемо відзначати День Незалежності нашої держави”.

Зазначимо, що як зазначається у вечірньому зведенні Генштабу На Харківському напрямку ворог обстрілював із ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів.

На Слов’янському напрямку зафіксовано обстріли. Завдав авіаційних ударів біля Богородичного. В районі Нової Дмитрівки вів повітряну розвідку БпЛА.

На Краматорському напрямку вогневого впливу з артилерії різних типів зазнали райони населених пунктів Сіверськ, Григорівка та Біленьке. Ворог задіяв авіацію для ударів біля Тетянівки та Пришиба. Здійснював розвідку позицій наших військ БпЛА.

На Бахмутському напрямку зафіксовано вогневе ураження територій в районах Бахмута, Бахмутського і Кодеми. Завдав авіаційних ударів неподалік Соледара та Бахмута.

Окупанти здійснили невдалу спробу розвідки боєм у напрямку населеного пункту Зайцеве, відійшли.

Наступальними та штурмовими діями противник намагався просунутися у напрямках населених пунктів Соледар, Кодема, Бахмут, Зайцеве та Курдюмівка, успіху не мав, відійшов.

На Авдіївському напрямку противник продовжив обстріли із всього спектру артилерійського озброєння.

Наступальними діями намагався прорвати оборону наших військ та просунутися у напрямках населених пунктів Красногорівка, Первомайське і Невельське, успіху не мав, хаотично відступив.

На Новопавлівському напрямку ворог здійснював обстріли із ствольної та реактивної. Невдало намагався покращити тактичне положення.

На Запорізькому напрямку зафіксовано ворожий вогневий вплив у районах населених пунктів Щербаки, Новоданилівка, Гуляйпільське,і т.д.

На Південнобузькому напрямку ворог задіяв танки, ствольну артилерію та РСЗВ для обстрілів районів населених пунктів.