У Путіна бояться обговорювати повернення Криму до складу України.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв вибухнув погрозою на адресу Києва. Він стверджує, що Крим у складі української держави – це, мовляв, образа Росії і нібито загроза її територіальній цілісності. Чиновник загрожує Україні, мовляв, “повноцінною війною”.

Як повідомляє ТАСС, російський чиновник назвав, мовляв,”прямим хамством на адресу Росії” плани України щодо повернення захопленого Криму. За його словами, півострів Москва нібито не збирається віддавати, оскільки це стане “національною зрадою”.

“Повна автономія Криму у складі України – це й зовсім пряме хамство на адресу Росії, загроза її територіальній цілісності і привід для початку повноцінної війни. У Росії немає і ніколи не буде політичної сили, яка б погодилася навіть обговорювати долю Криму. Це було б просто національною зрадою”, – підкреслив Дмитро Медведєв.

Остання публікація, де Медведєв обурюється запропонованим Італією планом мирного врегулювання конфлікту між РФ та Україною, просто блищить недипломатичними зворотами. «Русофобська діарея» – вінець, але є й інші чудові пасажі.

Про мирні ініціативи Заходу – «чистий потік свідомості європейських графоманів».

Про мирний план Італії – «його готували… місцеві політологи, які начиталися провінційних газет та оперують… українськими фейками».

Про перспективи вступу України до ЄС – «ЄС вистачить біженців, яким уже здуру дали притулок. Хіба що польські правителі, що з’їхали з глузду, готові торгуватися».

Про поїздки політиків в Україну – «рекламні візити… різних схильних до деменції дідусів і екзальтованих бабусь».

Але головне Медведєв схопив: домовлятися за умов РФ Україна не готова. І лякає: РФ «працюватиме на неухильне досягнення цілей спеціальної військової операції».

У НАТО заявили, що армії України вдалося переломити хід подій у війні з Росією. Наразі дебатів з питань окупованих територій немає. У блоці безпеки Заходу вважають, що у Києва з часом з’являться можливості щодо повернення захоплених Криму і Донбасу.

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов розповів, що війна Росії проти України закінчиться поверненням всіх українських територій. За його словами, українські сили як мінімум до кінця поточного року повинні зайти до Криму.

Політичний експерт Тарас Загородній вважає, що якщо Україна проводитиме операцію зі звільнення Криму, Кримський міст, ймовірно, буде знищено, оскільки естакадою йтиме постачання російських військ. Наразі немає сенсу наносити удари по мосту.