Російські війська використовують під Авдіївкою тактику ПВК «Вагнер», яка несе за собою велику кількість втрат у живій силі. Так, у бій ідуть малі піхотні групи, які регулярно змінюють одна одну. На цьому напрямку також спостерігається зниження активності авіації та бронетехніки. З чим пов’язаний такий маневр — розповів військовий оглядач Денис Попович.

На думку експерта, зміна тактики російських окупантів на Авдіївському напрямку пов’язана насамперед із великими втратами в живій силі.

“Вони змінюють тактику для того, щоб спробувати протиснути українську оборону, і взяли як досвід те, що було під Бахмутом у виконанні ПВК “Вагнер”, коли їм усе-таки вдалося захопити більшу частину міста. І зараз вони намагаються такі ж речі повторювати під Авдіївкою, сподіваючись на те, що це принесе такий самий ефект. Місцями в них виходить просуватися, треба визнати”, — зазначив оглядач.

Однак, каже він, ті величезні втрати, яких росіяни зазнають зараз і зазнають у майбутніх своїх спробах протиснути українську оборону, нівелюють будь-які військові цілі цього наступу.

Що стосується зниження активності російської авіації на Авдіївському напрямку, то, на думку Поповича, це може бути пов’язано з погодними умовами.

“Погода зараз погіршилася, настає зима. Щодо того, що у них стало менше бронетехніки, менше ударів бронетехнікою, то причина зрозуміла. Її просто стало фізично менше, тому що її знищують на підступах до Авдіївки, зокрема. Зараз ідеться про те, що, як і раніше, велика активність піхотних штурмів. І це свідчення того, що вони продовжують атаки, зокрема й малими групами”, — сказав експерт.

При цьому, окупанти як і хочуть захопити Авдіївку, так і бояться оточення і так званого «котла». Однак, навряд чи їм вдасться уникнути негативного для РФ сценарію.

Нагадаємо, що протягом попередньої доби на Авдіївському напрямку українські військові відбили 17 атак окупантів біля Степового, Авдіївки, Первомайського та південніше Новокалинового Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 15 населених пунктів.