Народна депутатка і лідерка фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко запросила експрезидента Грузії, нещодавно призначеного головою виконавчого комітету Нацради реформ при президентові України Міхеіла Саакашвілі долучитися до розслідування несплати до державного бюджету 72 млрд гривень НАК “Нафтогазом”. 

Про це вона сказала в ефірі ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

“Міша правильно сказав, що, коли ми побачили, що нічого не відбувається, що ніхто не поніс покарання, ніхто не вскрив ту корупцію, яка вопіюща, то я можу сказати, що тимчасова слідча комісія, яку ми створили, вона зробить свою справу і у мене бухгалтерські документи на руках про те, що НАК “Нафтогаз” не доперерахував у державний бюджет 72 млрд грн. Уявляєте цю суму? Це рівно стільки, скільки у цьому році очікують від Міжнародного валютного фонду”, – сказала Тимошенко.

Вона зазначила, що ці документи вона отримала від працівників бухгалтерії і фінансового сектору НАК “Нафтогаз”.  

“Тому я, знаючи Мішу, це боєць. Він корупцію у своїй країні переламав через коліна хребець. Міша я хочу віддати тобі цю довідку бухгалтерську, стосовно 72 млрд недоперерахованих коштів від НАК “Нафтогазу, і давай зробимо їх разом”, – сказала нардепка.

Вона також підтвердила, що викриття ексміністра фінансів Ігоря Уманського правдиві.

“Ми побачили, що слова ексміністра фінансів Ігоря Уманського – правда. Що схеми по ухилянню від сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, всіх податків на митниці процвітають сьогодні. Від 5 до 10 млрд гривень щорічно країна недоотримує”, – зазначила Тимошенко.

Вона додала, що на ці кошти країна могла платити медикам, проіндексувати та збільшити пенсії, підвищити заробітню плату освітянам.