Радник президента Петра Порошенка Юрій Бірюков пояснив, що саме мав на увазі секретар РНБО Олександр Турчинов коли говорив, що Україна готує новий прохід кораблів через Керченську протоку. 

Про це він розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

"Тут все дуже просто. Згідно міжнародних домовленостей, законам, угодами, українські військові кораблі мають право безперешкодного проходу з Чорного до Азовського моря і навпаки. Кінець історії. Так, ми продовжимо це робити, незалежно від того, подобається це росіянам чи ні. Ми і далі будемо це робити ", – підкреслив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами Бірюкова, в наступний раз з українськими моряками відправляться міжнародні спостерігачі. 

"О'кей, хай росіяни ще раз спробують щось таке зобразити", – заявив Бірюков.

Також радник глави держави нагадав, при яких обставинах сталася агресія Росії в Керченській протоці.

"Треба пам'ятати: те, що сталося в листопаді – це суміш всього. По-перше, росіяни самі провокували, тому що вони напевно розраховували на те, що наші військові відкриють вогонь у відповідь. Тоді б вони (РФ – ред.) Отримали б повний спектр доказів того, що ми вели себе агресивно. Треба ще й пам'ятати, що наші кораблі були захоплені в міжнародних водах. тобто, це вже за межами всіх оповідань росіян про те, що хтось із наших кораблів порушив територіальні води  Криму? Крим – це Україна. Тому так, наші кораблі будуть ходити і надалі. Ми не можемо сказати: "Ми злякалися і більше не підемо", – заявив він.

Нагадаємо, 25 листопада Прикордонна служба ФСБ затримала три українських кораблі і екіпаж який на них знаходився, а це 24 моряки. Їм пред'явили звинувачення в нібито незаконному перетині кордону Росії і заарештували.

19 грудня секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна готує новий прохід своїх кораблів через Керченську протоку. Він підкреслив, що з проходженням кораблів зволікати не можна і на прохід будуть запрошуватися представники різних міжнародних організацій.