Ще 13 квітня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, пише видання ZN,UA.

«Досить сейфів, набитих мільйонами готівки, у пов’язаних з керівництвом суду осіб або очікування чергових записів скандальних розмов з кабінетів суддів, які думають, що вирішують все в нашій країні. Суд, одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому досягненні держави, будь-якій реформі, буде ліквідований. Сприймайте це як сигнал будь-якого суду, який зрадив повагу до закону », – прокоментував свій крок глава держави.

Однак невідкладний законопроект досі знаходиться в профільному парламентському комітеті.

«Я особисто повністю підтримую законопроект президента, – заявив глава комітету з питань правової політики Андрій Костін. – Але перш ніж описувати ситуацію в комітеті скажу, що ми весь цей час з великим терпінням чекали адекватної справедливої реакції Вищої ради правосуддя на оприлюднені факти і матеріали щодо конкретних суддів цього суду. Відсутність цієї реакції бентежить і тільки підтверджує те, наскільки серйозні у нас проблеми в судовій гілці влади ».

Костін згоден з тим, що в ситуації, що склалася іншого рішення бути не може. «Однак я не один в комітеті, – уточнив він. – Тим більше що в веденні нашого комітету знаходяться питання конституційності, і кожен законопроект на стадії попереднього розгляду ми скануємо на цей рахунок. І це аж ніяк не формальна процедура. Тому приказка «два юристи – три думки» тут якраз до речі ».

За словами глави комітету, за внесення законопроекту про ліквідацію ОАСК до порядку денного проголосували 9 з 17 присутніх на комітеті (всього 22 члена).

«Причому голосували тільки члени фракції« Слуга народу », інші – активно чинили опір, – розповідає Костін. – Причини подібної позиції кожного окремого народного депутата або фракції можуть бути різними. Ви говорите про можливий вплив якихось сил, я не маю фактів, тому не можу це оцінювати та коментувати. Але кожен з членів комітету аргументував свою позицію. Засідання проводилося онлайн і послухавши його, можна дізнатися, хто як голосував і зрозуміти, як непросто приймаються колегіальні рішення».