Екс-виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що, звільнивши держсекретаря МОЗ Артема Янчука та призначивши виконувачем його обов’язків Інну солодки, Кабінет Міністрів України легітимізував рейдерське захоплення відомства.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що на заміщення цієї посади проведуть конкурс, а Солодка призначена тимчасово.

12 жовтня ввечері екс-виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила в Facebook, що Кабінет Міністрів України з порушенням закону звільнив держсекретаря МОЗ Артема Янчука і призначив виконувачем його обов’язків Інну солодки.

За словами Супрун, це рішення свідчить про згортання процесу трансформації в сфері охорони здоров’я і рейдерське захоплення міністерства.

Вона зазначила, що Солодка раніше очолювала юридичний департамент Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Гончарук критикував роботу цієї служби, нагадала Супрун.

“По суті, уряд сьогодні звільнив чоловіка, який знаходиться в декретній відпустці і виховує трьох дітей. І зробили це без будь-якого попередження, як труси”, – написала вона, зазначивши, що Янчук перед виходом в декрет передав свої повноваження генеральному директору директорату стратегічного планування і євроінтеграції Ірині Литовченко.

“Олексій Гончарук, вашими руками сьогодні легітимізували рейдерське захоплення Міністерства охорони здоров’я України. Це те, чим запам’ятається ваш уряд всьому співтовариству пацієнтів і громадянському суспільству”, – підсумувала Супрун.

Гончарук в коментарі до цього посту відповів, що здивований словами колишньої в.о. голови МОЗ про рейдерське захоплення.

“Я вважаю, що міністр повинен мати можливість сформувати собі команду. І я буду її в цьому підтримувати, хоча не завжди поділяю її вибір”, – заявив він.

Прем’єр анонсував проведення конкурсу на посаду держсекретаря МОЗ і повідомив, що Солодка на цій посаді тимчасово.

“Заява про” згортання трансформації системи “- це відверта брехня. Особисто я підтримую і буду підтримувати багато ініціатив, започаткованих вашою командою. Однак це не означає, що нова команда повинна утриматися від аналізу їх результатів і внесення коректив з метою підвищення ефективності системи”, – додав Гончарук.