До складу Військово-морських сил США увійшов ударний атомний підводний човен USS "Південна дакота". Церемонія введення корабля в експлуатацію відбулася в місті Гротон, Коннектикут.

Як повідомили в прес-службі американських ВМС, багатоцільовий атомний підводний човен класу Вірджинія оснащений 12-тьма крилатими ракетами "Томогавк".

Він має спеціальне звукопоглинальне покриття корпусу, а також малошумну рухову установку. Його вартість оцінюється приблизно в 2,7 млрд доларів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Південна Дакота» – багатоцільова атомний підводний човен. 

У субмарини дві ракетні шахти діаметром близько 2,2 м з пусковими установками барабанного типу. У кожній з них розміщено шість крилатих ракет BGM-109.

Крім того, практичтно безшумна рухова установка. Звукопоглинальне покриття корпусу.

Завдяки технологіям та інновацій в конструкції цього підводного човна збільшена вогнева міць, маневреність і скритність. У даного типу підводних човнів швидкість – понад 25 вузлів і здатність перебувати на бойовому чергуванні – кілька місяців.

Дані підводні човни створені для ведення боротьби із надводними і підводними човнами супротивника, нанесення наземних ударів, підтримки сил спеціальних операцій, проведення розвідки і спостереження, а також мінування. Підводні човни класу Вірджинія можуть діяти як в прибережній зоні, так і в світовому океані.

У США у планах будівництво – сорока восьми субмарин класу «Вірджинія», 33 з них – до 2030 року.

Цікаво, що ударний ядерний підводний човен, спустили на воду, практично одрзу після того, як Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за Договором про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД) та початок процедури виходу з нього.

"Наслідки, пов'язані з невиконанням РФ домовленостей, поставили під загрозу інтереси Сполучених Штатів. США більше не можуть бути обмежені Договором, оскільки Росія відкрито порушує його", – підкреслили у Держдепі.

Крім того, президент Дональд Трамп, також пообіцяв, що США будуть розробляти власне озброєння для того, щоб "позбавити Росію будь-яких військових переваг від її незаконних дій". 

При цьому Трамп зазначив, що хотів би укласти з Москвою новий договір про ракети середньої і меншої дальності.