У кабінеті керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова більше не висить карта з розділеною Росією. Глава ГУР МО знайшов нове місце для мапи. 

 
Про це він розповів в інтерв’ю Forbes. 

Відтепер карта розділеної Росії лежить складеною на столі в Кирила Буданова. “Тепер ми її ріжемо”, – пожартував глава ГУР МО. 
 
Зазначимо, що карту розділеної Росії в кабінеті Буданова журналісти помітили наприкінці 2022 року. На мапі чорним маркером обведені Курська і Бєлгородська області та Кубань. 

Керівник ГУР ухилився від відповіді, що означає карта, зазначивши, що “всі бачать те, що вони хочуть бачити”. Він додав, що можливо, це просто широкий маркер, “а можливо, і ні”. 

Згодом Буданов пояснив, що карта з’явилася між 5 і 7 березня 2022 року. З того часу вона постійно в нього на столі, і багато хто брав її у руки, олівцем щось там малював. Сам очільник розвідки використовував маркер. 

Карта з розділеною Росією не на жарт налякала російських пропагандистів. В одному з ефірів пропагандисти заявили, що мапа є “смертельно небезпечною річчю”. 

Пропагандисти побачили “теорію змови” і нажахалися, що таким чином Україна та Захід збираються “розчленувати” Росію.  

І хоча сама карта не несе ніякої небезпеки для Російської Федерації, її злочини проти України та інших держав однозначно матимуть наслідки для Росії.  

Зокрема це стало ррозуміло після Мюнхенської безпекової конференції. На ній не було мови про нібито поділ України, як на тому наполягають кремлівські пропагандисти. Навпаки, Захід, імовірно, готується до розпаду самої Росії, зазначила політичний аналітик Ольга Курносова. 

Те, що відбуватиметься в Росії після перемоги України, залежатиме, в тому числі, від самих росіян, зазначила експерт. За її словами, США і ЄС дали чіткий сигнал, що Україна на жодні територіальні поступки не піде. 

“І чим швидше Путін зникне з російської політики, тим більше шансів у Росії зберегтися більш-менш в сьогоднішніх кордонах. Чим більше Путін залишатиметься у владі, тим більша ймовірність того, що після закінчення війни багато регіонів захочуть “піти”, – сказала Курносова. 

Вона пояснила, що розкол країни може статися навіть після постановки питання про виплату Україні репарацій. “Наприклад, Новгородська республіка (яка включає не тільки Новгород, але і Петербург), може сказати: нас теж Москва захопила. Тому ми самі постраждали, давайте відокремимося. Відповідно, як постраждала сторона ми нічого не повинні. Ось такі сценарії можливі”, – відповіла Курносова. 

Експерт вважає, що через десять років російські території, найімовірніше, будуть зовсім інакше виглядатимуть: 

“Пройде 10 років – на цій території буде зовсім інша картина. Плюс – є ще один важливий момент: політична нація в РФ так і не склалася. Відповідно, та загарбницька війна, яку сьогодні РФ веде, не сприяє її створенню. Це теж буде роздирати Росію на частини, як це було за часів громадянської війни після 1917-го року”. 
 

Тож росіянам справді варто готуватися до масштабних змін всередині країни. А все тому, що кремлівська влада не розраховувала, що з початком вторгнення в Україну на невдачу. Проте за майже рік протистояння, Путіну та його військовим не вдалося досягти значних результатів, а цивілізованих світ консолідував свої зусилля аби добити агресора. Тож тепер сумнівів у перемозі України немає.