Пропозиції Президента України Володимира Зеленського щодо проведення переговорів із Росією — це одна з дипломатичних тактик, на яку Кремль змушений реагувати. 

Кожна така ініціатива Президента, що висловлена від української сторони, змушує Кремль офіційно реагувати. А коли вони офіційно реагують, вони мають або погодитись на зустріч, і тоді весь світ розуміє, що вони роблять кроки до миру. Або не погодитись, і тоді зрозуміло, що вони миру не хочуть. І ось накопичуються їхні відмови, і всі розуміють, що Росія не хоче. Не хоче виконувати Мінські угоди, Нормандські домовленості тощо, — про це повідомив Олексій Арестович, речник української делегації у Тристоронній контактній групі (ТКГ)  в ефірі телеканалу “ДОМ”.

Арестович нагадав, що ця оцінка прозвучала у виступі держсекретаря США Ентоні Блінкена на саміті глав МЗС країн НАТО, а також під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць ОБСЄ.  Речник зазначив також, що  Україна  запропонувала зустріч голови ОП Андрія Єрмака із заступником керівника адміністрації президента Росії Дмитром Козаком.

Переговори можуть і відбутися. Подивимося, що буде… Розумієте, на цьому рівні немає календаря. Це поки що звучить як намір. Звичайно, називаються різні терміни, але подивимося. У дипломатії все це дуже розпливчасте. Згода — є продукт при повному непротивленні сторін. Але ж у нас є опір однієї зі сторін — Росії, — наголосив речник української делегації.