У наших захисників є чимало джерел інфомації про втрати російських загарбницьких військ в Україні. Тож власне даним про майже 53 тисячі убитих окупантів точно можна вірити.

Про це заявив представник ГУР Міноборони Андрій Юсов в одном з інтерв’ю.

“Ми знаходимося на своїй території і використовуємо різні показники: і джерела, і перехоплення, і аеророзвідку та ін. Наші союзники часто використовують тільки фізичний факт: є могила – порахували, немає могили – не порахуємо. Але ми прекрасно розуміємо, що дуже часто і рахувати нікого, а багатьох просто не рахують і не збираються. Наприклад, убитих “вагнерівців” російська пропаганда і генштаб в принципі не рахує і не називає цифри втрат. Те ж саме стосується і “лнр / днр”, в яких втрати величезні, але називають їх набагато менше. У нас більше джерел і зрозуміло, що наші союзники більш обережні у своїх оцінках. А нашим цифрам вірити можна. І 53 тисяч – це 53 тисяч”, – говорить Юсов.

Водночас щодо поранених з боку “другої армії світу” – це вже питання складніше.

“Ми повинні розуміти, що всі розрахунки приблизні, відхилення або невелика помилка цілком можлива. Але в цілому, заведено рахувати 1 до 3: на кожного вбитого рашиста доводиться троє поранених. Якщо ми контролюємо територію і там залишився поранений російський солдат і протягом години його не евакуювали / не забрали, то з 300-го він перетворюється у 200-го. Поспішний відступ росіян на Харківському напрямку збільшує так само і ці показники”, – пояснює представник ГУР.

Водночас з дезертирами ще складніше. За словами Юсова, можна говорити лише про конкретні приклади, коли цілі частини відмовляються воювати.

“Зокрема, з останнього на Харківському і Миколаївському напрямі цілі підрозділи відмовляються йти в бій. А серед мобілізованих з ОРДЛО дуже велика кількість людей, які так само відмовляються або при будь-якій зручній можливості намагаються відступати і тікати – для них немає ніякої мотивації, вони погано навчені, погано організовані та ідейно абсолютно не зацікавлені в цій кампанії. Російська армія дійсно їх використовує як гарматне м’ясо. Таких от окремих випадків стає все більше і більше”, – підсумували в ГУР.