На Генеральній асамблеї ООН головний меседж України полягатиме в тому, що війна, яку розв’язала росія проти України, насправді стосується кожного у світі.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.

«Ключовий меседж України полягатиме в тому, що та війна, яку розв’язала росія проти України, насправді стосується кожного у світі. У цій ситуації марно намагатися пересидіти цю війну за ширмою нейтральності», – сказав він.

Глава МЗС зауважив, що увесь світ має об’єднатися довкола однієї мети: не допустити, щоб велика держава, постійний член Ради Безпеки ООН зміг безкарно порушити кордон іншої держави і нав’язати їй свою волю.

«Тому що, якщо вдасться це в Україні (ми знаємо, що це не вдасться), її приклад унаслідують інші гравці у світі, тому світ має об’єднатися, щоб допомогти Україні перемогти», – наголосив міністр.

Кулеба запевнив, що українське питання на порядку денному Генеральної асамблеї ООН входитиме до трійки найважливіших питань.

Крім того, глава МЗС відзначив, що в кулуарах та на різних зустрічах будуть говорити, у тому числі, і про майбутнє права вето в ООН – яким воно має бути, щоб була справедливість і щоб ніхто не міг ним маніпулювати.

Окрім цього, українські військові зможуть швидше закінчити російсько-українську війну, якщо отримуватимуть більше західної зброї.

Про це йдеться у надісланій виданню Politico заяві глави МЗС України Дмитра Кулеби.

«Ми змінюємо ситуацію, і нам потрібно більше важкої зброї та боєприпасів від наших союзників, щоб розвивати імпульс, врятувати більше людей і швидше звільнити більше територій України. Чим більше ми зараз отримаємо військової підтримки, тим швидше закінчиться ця війна. Тому Україна закликає партнерів орієнтуватися на такий план: оперативні поставки того, що потрібно українській армії, наблизить перемогу та мир», – сказав він.

За словами Кулеби, неймовірні результати, які українські військові нині демонструють на полі бою є, зокрема, результатом отримання західної зброї.

«Прогрес України на сході та півдні доводить, що всі інвестиції наших західних партнерів у нашу обороноздатність дійсно дають приголомшливі результати», – додав міністр.

Кулеба наголосив, що зараз ні в кого не повинно бути жодних сумнівів, що Україна може перемогти, а росія програє на полі бою.

Також Кулеба заявив, що українці навчилися перемагати, тому наша мета – це кордони не 23 лютого, а офіційно визнані межі України 1991 року.

За словами Кулеби, на початку повномастабної війни, коли Росія перла вперед, було багато питань щодо того, наскільки суттєвим виявиться підтримка українського опору. Найголовнішим завданням було стабілізувати ситуацію і повернутися до статус-кво.

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

Кулеба наголосив, що за цей час витекло дуже багато крові, тож тепер ця опція є категорично неприйнятною.

“Тим більше на тлі того, що ми навчилися перемагати, знаємо як це робити і вміємо це робити. І тому, безумовно, кінцева наша мета – це не 23 лютого, а 24 серпня 1991 року в плані кордонів”, – підкреслив міністр.

Кулеба зазначив, що переговори із рф не є пріоритетом.

“По-перше, наш базовий принцип полягає в тому, що ми воюємо з Росією не заради того, щоб отримати можливість з ними поговорити, а заради того, щоб перемогти. Це абсолютна налаштованість не лише на всіх щаблях української влади, але і в українському суспільстві ми теж бачимо цю зарядженість на перемогу.

По-друге, насправді, якщо уважно стежити за сигналами з Росії, то дійсно з певною періодичністю вони згадують слово “переговори”. Потім це слово зникає, потім згадують знову. Але кожного разу ця згадка супроводжується додаванням елементу, що “Росія готова говорити про виконання її вимог”. І це, відповідно, нівелює саму згадку про переговори”.