Незабаром в Україні пройдуть місцеві вибори, на яких партія “Слуга народу” має не дуже великі шанси потрапити до місцевих рад, однак вона все одно не хоче робити ставку на мерів міст із високим рейтингом.

Чому так відбувається, президент Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю виданню Wiener Zeitung.

“Національні вибори в Україні дуже різняться від місцевих. Навіть відсоток людей, які ходять голосувати на національні вибори, відрізняється в рази. Їх більше, ніж тих громадян, які ходять голосувати на місцевих виборах. У будь-якому разі “Слуга Народу” в середньому по всій Україні переможе на місцевих виборах”, – каже глава держави.

Однак він зауважує, що структура процесу зовсім інша і на місцевих виборах нема змагання між партіями.

“На місцях голосують за тих людей, які є відомими там. У більшості випадків люди голосують за мерів, які вже були. Є мери, які працювали кілька термінів поспіль. І тому всі ці мери – переважно старі – зверталися до нас і хотіли йти від партії “Слуга народу”. Ми не хочемо їх брати, незважаючи на те, що у них високий рейтинг, тому що розуміємо, хто вони такі”, – каже Зеленський.

За його словами, партія не може нести відповідальність за те, що вони потім робитимуть на місцях.

“Ми розуміємо, як вони по 10-20 років сидять, що за час свого мерства змогли збудувати лише парк і фонтан. Партія, давши їм свій прапор і назву, не зможе змінити їх як людей. Тому ми обрали варіант робити ставки нехай на не дуже відомих, але при цьому предметних, професійних і порядних людей. Навіть якщо вони програють, партія все одно набере достатньо голосів, щоб потім у міській раді показувати та відстоювати ті чи інші наші проекти, спрямовані на людей. І потім люди, які прийдуть на вибори, будуть обирати, що вони хочуть – реальних змін чи ще один фонтан”, – зауважив президент.

Він підкреслив, що діяльність чинних міських голів можна проаналізувати на одному прикладі –карантинних заходів у зв’язку з COVID-19.

“Держава ухвалила рішення та перелік карантинних заходів, щоб люди могли жити, економіка й бізнес – працювали. Соціальна дистанція, маски, заборона скупчення людей, порядок проїзду в міському транспорті, роботи ресторанів – таких заходів багато. Але будь-яка заборона людям не подобається”, – каже Зеленський.

На його думку, мери це розуміють, тому багато хто з них сьогодні не допомагає державі.

“Вони займаються популізмом – дають громадянам можливість робити, що вони хочуть, дозволяють великі скупчення людей – це й весільні, і релігійні свята, і святкування днів міста, коли збираються тисячі людей. Тому я вважаю, що люди обиратимуть між популізмом і “фонтаном” та реальними змінами, які можуть бути в їхніх містах. Це дуже важливо, особливо зараз, коли ми закінчуємо реформу децентралізації, коли на місцях повноважень буде набагато більше, аніж раніше”, – підсумував президент.