Арсен Аваков заявив, що в Україні триває інформаційна війна. Блокування телеканалів ZIK, 112 і Newsone є захистом від “інформаційної отрути”.

З такою заявою виступив глава МВС Арсен Аваков в ефірі програми “Право на владу” на 1+1.

Він стверджує, що Зеленського вистачило політичної волі для введення санкцій проти телеканалів Межведчука. Ба більше, для такого рішення у президента було достатньо підстав.

Аваков наголосив, що мова про про кримінальний процес поки не ведеться. А, згідно з Конституцією, рішення РНБО уже є достатньою умовою для введення санкцій.

Блокування діяльності відбулося на підставі доказів із 2 періодів: від 2018 року та того, що відбувається наразі.

За словами Авакова, є засекречені та відкриті матеріали.

“Найближчим часом СБУ зможе надати відкриті документи, з яких усім все буде зрозуміло”, – наголосив Аваков.

Подальший розвиток подій залежить від тактики, яку обере слідство, а згодом – прокурор.

Окрім того, Аваков заявив, що низку українських видань фінансують за гроші, зароблені на території окупованого Донбасу.

“Це неприпустима ситуація. Я попрошу не плутати свободу слова та пропагандистську отруту, яку ми отримуємо коштом фінансування держави-агресора”, – зауважив глава МВС.

Також, очільник МВС зазначив, що ще у 2018 році було достатньо підстав, аби припинити мовлення каналів “112 Україна”, NewsOne, Zik.

До міністра внутрішніх справ звернувся нардеп із депутатської групи “За майбутнє” Тарас Батенко зі запитанням: мовляв, запровадження санкцій проти телеканалів стосується двох президентів – Порошенка та Зеленського.

“Це рішення на часі, але воно було на часі вже у 2018, коли Верховна Рада ухвалювала відповідну постанову”, – зауважив Батенко. Тож чи було того року достатньо доказів для запровадження санкцій?

“Як на мене, достатньо”, – відповів Арсен Аваков.

Однак не пояснив, чому при достатній кількості доказів санкції не ввели.

На завершення Аваков заговорив про “історичну роль” лідера ОПЗЖ Віктора Медведчука у подіях на Донбасі. Мовиться саме за його роль у 2013 – 2014 роках, коли війна на Донбасі лише розпочиналась.

Так він відповів на запитання про те, чи зможуть накласти санкції ще й на самого Медведчука, а не лише на його телеканали. Міністр відповів досить різко.

За словами Авакова, з 2014 по 2016 рік Медведчук був членом однієї з робочих груп по переговорах щодо Донбасу.

“Давайте не йти в сторону від ключового рішення, яке є сьогодні. Пан Медведчук за свою історичну роль буде відповідати. І я бачу, що останнім часом він не ховається. Він говорить про це дуже відкрито і дуже чітко”, – запевнив Аваков.

Нагадаємо, відповідне рішення РНБО Володимир Зеленський підписав 2 лютого. У документі мовиться про санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака на 5 років.

Зважаючи на те, що він є власником телеканалів ZIK, “112 Україна” та NewsOne – їх заблокували на такий самий термін.

Відомо, що на санкції позитивно відреагували у США. Водночас Кремль, звісно, розкритикував документ.