Президент Володимир Зеленський планує зустрічі у США з представниками бізнесу. Оточення керівника держави намагається домовитися з науковцем Ілоном Маском і гендиректором Apple Тімом Куком.

Український чиновник також виступатиме у стінах Стенфордського університету з лекцією про трагедію Бабиного Яру. Видання ZN 13 серпня опублікувало графік запланованих зустрічей.

Разом з українською діаспорою Зеленський відзначить День незалежності України. Відповідний захід може відбутися у Чикаго.

До Вашингтону він прибуде 29 серпня. Вже 30 серпня керівник держави проведе перемовини з президентом США Джо Байденом. Від ідеї зустрічі українського лідера з членами американського уряду вирішили відмовитися.

До Сан-Франциско Зеленський прибуде 31 серпня. Саме в Каліфорнії він може зустрітися з Ілоном Маском і гендиректором Apple Тімом Куком, якщо вони дадуть згоду.

Додамо, що вже восени у Німеччині з’явиться новий канцлер. Ним може стати Армін Лашет. Його називають невдалою копією Ангели Меркель. Водночас політик може сильно зіпсувати плани Джо Байдена щодо об’єднання демократій.

Про це йдеться у програмі WTF на 24 каналі.

Вставляти палки в колеса Байдену є кому навіть в Європі, причому робити це можуть окремі гравці навіть не усвідомлено. Адже та програма, на якій наполягає Байден, повинна змусити деякі країни ЄС переглянути свої підходи до відносин, з тією ж Росією і Китаєм. Але не всі до цього готові.

Ще в червні Лашет заявив – ЄС потрібно зрозуміти влади Варшави та Будапешта і перестати на них тиснути. Такого ж принципу – залишити все як є, Лашет дотримується і щодо Китаю. Він послідовно продовжує політику Меркель про те, що Пекін – це найбільший торговий партнер і саме так до нього потрібно і відноситься.

Нагадаю, поки Байден переконував європейців об’єднатися навколо китайського виклику, Меркель натякала, що Європі та Китаю все ж варто нарощувати товарообіг і економічні зв’язки. На думку критиків Лашета – він буде дотримуватися рівно тією ж політики.

Позиція Лашета по російському проекту “Північний потік-2”

Сам же Лашет заявляє, що його політичний стиль – це суміш “тверезості” Меркель і “пристрасті” Макрона до більшої європейської інтеграції. І в цьому контексті незрозуміла позиція Лашета по російському проекту “Північний потік-2”. Раніше він заявляв, що не варто змішувати політику і торгівлю, а кілька днів тому попередив Москву про те, що її чекають жорсткі санкції, якщо вона почне використовувати газопровід як зброю проти України.

Нагадаємо, раніше США заявили, що домовились з Німеччиною про російський газопровід “Північний потік-2”.

США не будуть запроваджувати санкції проти компанії Nord Stream 2 AG і її керівництва, яка володіє газопроводом. Німеччина обіцяє допомогти розвитку енергетики України. Обидві сторони разом зобов’язались вжити заходів проти Росії, якщо вона спробує позбавити Україну газового транзиту.

“ФРН зобов’язалася вживати заходів на національному рівні, а також домагатися заходів на рівні ЄС, в тому числі санкцій, якщо Росія буде використовувати енергетику як зброю або буде вдаватися до агресивних дій проти України”, – сказала заступник держсекретаря Вікторія Нуланд.