Начальник штабу артилерії 4-ї бригади «Рубіж», майор Національної гвардії Денис Нагорний повідомив, що Сили оборони України активно відбивають атаки ворога. Противник, відступаючи, використовує своїх поранених як «живий щит» і поповнює свої лави засудженими та мобілізованими.

«Росіяни продовжують активні штурмові дії на позиціях Сил оборони. Зокрема, застосовують підрозділи мобілізованих, «ахматівців», «Шторм-Z». Намагаються закріпитися на наших позиціях, ми активно відбиваємо ці штурми», — доповів військовий.

Офіцер додає, що противник зазнає втрат до 95%, використовуючи своїх поранених як «живий щит» під час відступу. Водночас відбувається інтенсивне поповнення рядів супротивника, зокрема особами, які були раніше засудженими, та свіжомобілізованими.

За його словами, у Росії почалася активна мобілізація, і ворог формує свої військові сили для продовження штурмів.

«60% таких підрозділів – це не підготовлені люди, без базової підготовки, так зване гарматне м’ясо та 40% росіян безпосередньо готують до штурмових дій», – наголосив начальник штабу артилерії 4-ї бригади «Рубіж».

Проте незадоволення все більше охоплює родичів раніше мобілізованих росіян.

Рідні російських мобілізованих опублікували маніфест проти безстрокової мобілізації в Росії. Звернення опубліковано в Telegram-каналі «Шлях додому».

У ньому сім’ї мобілізованих заявляють, що російська держава «відвернулася від тих, хто перший відгукнувся на її поклик про допомогу». Вони збирають підписи за повернення окупантів додому та встановлення граничного терміну служби.

«Ми виявляється не виборці і не громадяни, а може бути, вже й не люди зовсім… Нас зраджують і винищують свої ж… Нас обманули і вас обмануть. Адже весь цей час нам тільки показували ледачу стабільність, надійність, безпеку. Ми пам’ятаємо, як президент обіцяв, що резервістів не покличуть, що завдання на «СВО» виконують тільки професійні добровольці. А потім наших коханих забрали в Україну. Обіцянки по факту виявилися пустушкою. Багато хто не повернеться ніколи. Мобілізація виявилася страшною помилкою. Нас покарали за нашу законослухняність», — йдеться у зверненні.

Родичі загарбників скаржаться, що їх «намагаються заткнути виплатами і пільгами, наводячи «гідний» приклад Курська». «Вона потонула». Не всі ще забули, як тоді було. Однак, коли мова заходить про вартість життя коханої людини, хочеться розірвати того, хто посмів зробити таку гаденьку пропозицію», — пишуть вони.

Також вони обурені, що Путін помилував засудженого на 22 роки колонії суворого режиму за серію вбивств і канібалізм рецидивіста Дениса Горіна.

«Мабуть нашу з вами батьківщину звільняють для самих вершків суспільства: маніяків, алкашів, мігрантів, непомірно багатих чиновників і їх діточок (чому вони не в окопах ДО РЕЧІ?) Негативна селекція в дії. Ми пропонуємо русский мир, але який він виявився? Здається, ми звернули кудись не туди», — йдеться в маніфесті.

Нагадаємо, що росіяни почали активно вербувати у свої окупаційні війська жінок. Російський батальйон «Еспаньола» почав наймати їх для служби в штурмових загонах. Їх планують відправити на війну проти України.

Батальйон пропонує жінкам «реалізуватися» не тільки у снайперській справі.

«Жінки в нашій бригаді працюють і в з’єднаннях штурмовиків, і в медицині, зв’язку, а також у підрозділах РЕБ, РЕР і БПЛА», — заявили в батальйоні.

Зазначається, що перший контракт укладається на 6 місяців, з них 1-2 йде на навчання і злагодження. Зарплата надається в розмірі 110-120 тисяч рублів (1200-1300 доларів), але на війні в Україні вона збільшується вдвічі.

«Другий контракт можливий — від 3 місяців, обговорюється індивідуально. При підписанні першого контракту передбачена одноразова виплата в 50 тисяч рублів (560 доларів)», — йдеться у відповіді.