Володимир Зеленський на зустрічі з Ангелою Меркель може запропонувати ввести мораторій на експлуатацію газопроводу Північний потік – 2, поки не буде вирішено питання з окупованими територіями Донбасу і Криму, заявив старший експерт програми європейських, регіональних і російських досліджень Українського інституту майбутнього Андреас Умланд.

Український лідер також може підняти і технічне питання, а саме те, наскільки довго українська ГТС зможе виконувати свою внутрішню функцію, якщо не буде транзиту між ЄС і РФ, пише експерт в матеріалі на Главреді.

“Найбільш ймовірно, що СП – 2 буде добудований, але не запущений. Але якщо його все-таки запустять, то тоді в Україні можуть з’явитися німецькі програми для експлуатації української ГТС в інших цілях – для зберігання газу, транспортування низьковуглецевого газу або водню. Але тут потрібно додати те, що всі ці проекти можна зробити і зараз, тому будь – яка компенсація, про яку вже говорять в Німеччині і яку може запропонувати Меркель, в цьому випадку буде чисто символічною”, – підкреслив експерт.

Говорячи про євроінтеграцію України, Умланд пояснив, що вступ до ЄС – це скоріше технічне завдання, а саме втілення вже підписаної та ратифікованої Угоди про асоціацію.

“З НАТО інша справа – це військовий союз. І дискусія про вступ до НАТО є скоріше відволіканням, ніж чимось продуктивним, оскільки НАТО навряд чи візьме Україну до своїх лав, поки триває конфлікт з Росією. Просто тому, що західноєвропейські країни НАТО не захочуть взяти на себе зобов’язання щодо країни, яка перебуває у війні з ядерною наддержавою. Тому вся українська кампанія щодо НАТО, на жаль, поки приречена на провал і відволікає Україну і захід від пошуку більш продуктивних і реалістичних ідей підвищення української безпеки. (…) І якщо виходити з гіркого досвіду Грузії, то Україні тут взагалі нічого не світить”, – додав він.

Нагадаємо, 7 червня в Північноатлантичному альянсі сказали, що Україні та Грузії не нададуть ПДЧ до НАТО на саміті в Брюсселі. На даний момент серед країн-учасниць Альянсу немає консенсусу з цього питання.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.