Російські військові надалі штурмують позиції українських захисників на сході держави. Водночас ЗСУ мають успіх у завдаванні ударів по складах та пунктах окупантів.

Російські загарбники не полишають своїх планів про вихід на адміністративні межі Луганської області.

Про це свідчить свіжа мапа бойових дій, опублікована Міноборони Великої Британії в Мережі 27 липня.

Окрім того, війська противника атакують у напрямку Слов’янська Донецької області та райони поблизу Вуглегірської ТЕС.

Російські окупанти продовжують обстрілювати цивільні об’єкти у Харківській області та на Донбасі.

Водночас на півдні України просування загарбників не зафіксоване. Українські військові переходять до контрнаступу в Миколаївській та Херсонській областях. Так, захисники знищують ворожі склади з боєприпасами, порушуючи логістичні ланцюжки військ противника.

На сьогодні, дуже важливим є те, що передумови для початку контрнаступу – дуже вдалі. Але не варто розраховувати на блискавичне і швидке звільнення окупованих територій, адже ворог не захоче легко здаватися.

Про це розповів військовий експерт Петро Черник. Він також зазначив, що велика та значна перемога відбудеться тільки тоді, коли останній окупант полишить українську землю, а вороже угрупування буде повністю розгромлене.

“Сподіваємось, що під час активного контрнаступу ЗСУ чимало російських загарбників добровільно здадуться у полон, адже нам потрібно поповнювати наш обмінний фонд, щоб врятувати наших воїнів”, – каже Петро Черник.

За словами військового експерта, передумови для хороших новин ми маємо, однак не варто поспішати та казати, що пастка замкнулася і противник не буде битися.

До окупантів дійде лише тоді, коли у них будуть величезні втрати, що потрібно забиратись. Це мають бути втрати, що сягають тисяч, а також сотні одиниць спаленої техніки,– переконаний Черник.

“На превеликий жаль, я не є прихильником тези, що битви не буде. Вона буде, це станеться, тому маємо пам’ятати, що контрнаступальні дії – завжди важче, ніж оборона”, – пояснює Петро Черник.

росіяни не хочуть проявляти так званий “жест доброї волі” і тікати з Херсона. Є інформація, що окупанти відправили туди до 3 додаткових батальйонних тактичних груп.

Про ситуацію в регіоні 24 каналу розповів військовий експерт Денис Попович. За його словами, зараз не можна сказати щось конкретне про контрнаступ ЗСУ на Херсонщині. Адже оперативне командування “Південь” тримає усі дані в таємниці.

Єдине відомо, що ЗСУ добряче обстрілює мости на Херсонщині, що може серйозно вплинути на логістичні ланцюжки російських окупантів. Це здатне посприяти тому, щоб загарбники втекли на лівий берег Дніпра у цьому регіоні.

Ініціативу зараз диктує українська армія.

Російські загарбники не збираються поки покидати Херсон. Є інформація, що окупанти посилюють оборону – перекинули до 3 БТГр із Запорізької області. Але загалом ініціативу наразі тримають Збройні Сили України.

Попович переживає, що після можливого відступу окупантів з правого берега Дніпра на Херсонщині, вони сильно активізують артилерію.

Якщо росіяни відступлять на лівий берег і залишать Херсон, то вони все одно будуть недалеко. Можуть початися обстріли з артилерії вже з лівого берега. Боюся саме такого розвитку подій, – зазначив Попович.

Але в будь-якому разі ЗСУ як завжди мають правильний і виважений план для перемоги над ворогом.