Сьогодні Сергій Братчук, офіційний представник Української добровольчої армії «Південь», повідомив, що Збройні сили України продовжують розширювати плацдарм і активно просуваються в напрямку Роботиного. Варто відзначити, що в обороні противника є вразливі місця, які він намагається ліквідувати, але ЗСУ використовують різні методи для прориву через ці слабкі місця. Братчук також відзначив, що ЗСУ в даний час активно працюють над виснаженням ворога та звільненням нових міст і сіл.

“Ворог сьогодні досить хаотично намагається перекидати резерви, використати резерви для того, щоб зупинити підрозділи Збройних сил України. Не дуже в них це виходить. Хоча бої йдуть, звичайно, дуже важкі і треба віддати належне нашим бійцям за те, що максимально намагаються завдавати ворогові шкоди, втомити ворога артилерійськими ударами, зберегти наших людей, наскільки це можливо”, — сказав Братчук.

Він також зазначив, що росіяни через втрати відправляють штурмові групи ВДВ російської армії для оборони.

“У ворога справді є резерви, і це переважно підрозділ повітряно-десантних військ Російської Федерації, які вже пошарпані були в боях під різними населеними пунктами України. Вони дуже іноді дивно відправляють резерви з південного напрямку під Бахмут або на Лимансько-Куп’янський напрямок. А резерви, які використовували, наприклад, на півночі нашої країни, на сході, вони перекидаються на південь. Це справді спроба латати дірки, які сьогодні утворюються в обороні ворога”, — сказав Братчук.

Водночас Україна просить партнерів посилити оборонну допомогу — надати авіацію та засоби розмінування.

ТЕРМІНОВО ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ, ЩОБ ПЕРШИМИ ОТРИМАТИ ІНФОРМАЦІЮ.

Додамо, знищення великої кількості живої сили по лініях оборони окупантів та транспортної можливості підвозити додаткові резерви та ресурси — надважливі завдання. Це позбавить ворога можливості підкидати через ці логістичні центри свіжий резерв та проводити ротації.

Про це в інтерв’ю 24 каналу заявив радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Ешелони, щоб було зрозуміло, це — не лінія одного окопу. Це все в глибину. Мінні поля можуть бути повністю заміновані на глибину 5-15 кілометрів. А ешелон оборони — це величезна кількість інженерних конструкцій, забетонованих стаціонарних точок вогню. Теж може бути на 15 кілометрів”, — зазначив він.

Подоляк продовжив: “Коли наші хлопці заходять на перший ешелон російської оборони, то це треба буде ще проводити величезний обсяг руйнацій, внутрішнє знищення в цьому ешелоні, тобто проходити кілометри всередині першого ешелону оборони”.

За його словами, другі-треті лінії оборони матимуть трошки інший вигляд. Вони будуть не такими фундаментальними, як перша. Це буде трошки простіше, але тут питання про інше, зазначив Подоляк.

“По-перше, треба вгризатись в оборону, як сьогодні вже на тих чи інших напрямках наші хлопці зайшли. І вже після цього знищувати далі. Тут головне знищувати, знищувати і ще раз знищувати. І для цього потрібні відповідні інструменти у великій кількості”, — говорить він.

Тому що Росія, продовжив Подоляк, розуміє дві речі: знищення великої кількості живої сили по лініях оборони та знищення транспортної можливості підвозити додаткові резерви та ресурси: “Тобто одночасно треба знищувати все, що перебуває в Криму, Токмаку чи Мелітополі. Щоб вони не могли через ці логістичні центри підкидати свіжий резерв та проводити ротації”.

По-друге, продовжив він, треба знищувати максимально жорстоко велику кількість живої сили, яка перебуває в першому ешелоні оборони: “Сьогодні ці два завдання наші хлопці виконують просто блискуче” — підкреслив Подоляк.