Військовий експерт Роман Світан переконаний, що російська армія не зможе захопити всю територію Донецької області

Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”

“Вийти на адміністративні кордони Донецької області в росіян вийде точно не в цьому тисячолітті. Вони втратили цю можливість минулого року. Якби вони не почали повномасштабне вторгнення, то, можливо, тими силами, які вони мали, змогли б захопити всю територію Донецької області. Проте така можливість для них втрачена назавжди”, – пояснив Світан

Експерт вважає, що в російській армії спостерігається нестача сил та засобів для великого наступу.

“Ті сили, які росіяни мають, вони можуть застосувати для відштовхування наших підрозділів з перших ліній оборони. Проте більше цього. Оскільки недостатня кількість сил та ресурсів не дає можливості організувати масштабний наступ російської армії”, – наголосив він.

В той же час офіцер Першої окремої бригади спецпризначення ім. Івана Богуна, політтехнолог Тарас Березовець висловив виданню Коментарі думку, що так званий “Великий наступ” вже йде. “Події під Вугледаром, Бахмутом, активізація військових дій під Куп’янськом говорять самі за себе”, — пояснює він.

За словами Тараса Березовця, не буде такого, як у стилі Другої світової війни – артобстріли, авіанальоти, потім пішли тисячі танків, сотні тисяч солдатів.

“Ресурси у РФ не ті, можливості організації – не ті. Росії складно організувати більше, ніж один наступ. А нам важливо витримати цей натиск – і завдати свого разючого удару, використовуючи, в тому числі, новітнє озброєння, передане закордонними партнерами”, – зазначає експерт.

А ось президент аналітичного центру “Політика” Ігор Попов розмірковує так:

“Росія активно готує нову наступальну операцію. Це визнає і українська розвідка та відповідні служби союзників. Російська пропаганда розвиває аналогії між нападом на Україну та подіями Другої світової війни. Заходи в Санкт-Петербурзі та Волгограді були подані як нагадування про переможні операції 80-річної давності. Російському суспільству обіцяють перелом у ході військових дій та перехід до наступу.

Досягнення хоч якихось успіхів є важливим для Кремля у внутрішньополітичному аспекті: в елітах починаються сумніви в авторитеті незмінного лідера, а “партія яструбів” дозволяє собі неузгоджені агресивні заяви. Це створює проблеми у плануванні президентських виборів-2024, незалежно від планів вести трансферт влади або знову переобирати чинного президента”.

На думку експерта, масштаб російського наступу буде багато в чому обмежений здатністю економіки забезпечити нові підрозділи озброєнням, боєприпасами та постачанням.

Експерт наголошує, що у військовому плані, ймовірно, пріоритетом для російського наступу стане Донецька область та прилеглі території. Але ризики тактичних наступальних операцій є на всіх напрямках, попереджає він. “Наступ може супроводжуватися посиленням ракетно-бомбових ударів по цивільних об’єктах – для створення перешкод у постачанні та для психологічного тиску на Україну. Також, ймовірно, будуть активізовані інформаційні операції проти українського населення, які показали свою ефективність останнім часом, – прогнозує Ігор Попов. – Українському суспільству треба навчитися нарешті визначати – “кому вигідно” – розповсюджувати скандальну та не завжди перевірену інформацію”.

Росії в середньостроковій перспективі вистачить сил на одну стратегічну наступальну операцію, припускає експерт. І якщо вона провалиться, нове ударне угруповання створюватиметься досить довго. Тому ставки високі, і на нас чекають важкі виклики, з якими Україна обов’язково впорається, упевнений Ігор Попов.