В Офісі Президента повідомили, що під час зустрічі президентів Польщі та України лідери не порушували питання історичної пам’яті. Ба більше, тепер такі питання не домінуватимуть на порядку денному, а обговорюватимуться фахівцями.

Президент Польщі Анджей Дуда не порушував історичні питання на зустрічі з українським президентом. Про це повідомив заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква у коментарі “Європейській правді”.

Жовква заявив, що питаннями історичної пам’яті відтепер займатимуться фахівці.

“Для прикладу: на зустрічі тет-а-тет ці питання навіть не були підняті польським президентом. А порушені лише на зустрічі у складі делегацій президентом України у присутності керівників Інститутів національної пам‘яті. І вони й будуть ними займатись. Фахово та професійно”, – поділився деталями двосторонньої зустрічі президентів Жовква на своїй сторінці у Facebook.

Заступник глави Офісу Президента сподівається, що питання історії вирішуватимуть “без важковагового пафосу та емоційного надриву” і лише на паритетній основі.

Натомість як сказав Жовква, метою візиту польського президента до України були теми інфраструктури, енергетики та економіки.

Візит Дуди до України: про що домовилися президенти

Лідер Польщі Анджей Дуда прибув до України з офіційним візитом на 3 дні. Під час першої зустрічі політики звернули особливу увагу на питання економічного й інвестиційного співробітництва. Одною з основних тем стало питання економічного й інвестиційного співробітництва.

У питаннях економічної співпраці президент України заявив про підписання на зустрічі низки важливих документів, які зокрема гарантують перспективи збільшення інвестицій в економіку України.

Про що домовилися президенти

  • плани про об’єднання транспортно-транзитного потенціалу двох держав;
  • відкриття нового генерального консульства України у Вроцлаві;
  • здійснення кроків для врегулювання питання спільної історичної пам’яті;
  • створення сприятливих умов для ведення бізнесу й залучення інвестицій двох держав.

Нагадаємо, що візит Анджея Дуди до Києва став другою його закордонною поїздкою після переобрання на посаду президента Польщі, але особливого значення йому додає інше.

Востаннє польський президент відвідував Україну майже три роки тому – у грудні-2017. А після того була найглибша за останні десятиріччя криза у відносинах між нашими країнами, що призвела навіть до заморожування контактів на найвищому рівні.

Нинішній візит мав дати сигнал, що ключові проблеми та суперечки лишилися у минулому. Чи досяг він цієї мети? Лише частково. Перед самим візитом з’явилися проблеми, що доводять: хоча пік кризи вже пройдений, про її остаточне подолання говорити рано.